گرما خوزستان را نیمه تعطیل کرد

عصر جنوب – asrejonoob.ir:در پی افزایش دما و بروز مشکل در شبکه برق، ستاد بحران خوزستان ساعت کاری در تمام شهرستان های این استان را تا پایان هفته جاری تا ساعت ۱۲ اعلام کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، در پی افزایش دمای هوا به بیش از ۴۹ درجه سانتیگراد برای رفاه حال شهروندان و صرفه جویی در مصرف انرژی با پیشنهاد ستاد بحران استان و موافقت استاندار خوزستان ساعت اداری در همه شهرستان های استان برای همه بانک ها، ادارات و دستگاه های اجرایی (به جز مراکز عملیاتی، خدماتی ،امدادی ، بهداشتی و درمانی بیمارستان ها و مراکز آتش نشانی) از روز یکشنبه ۲۸ خرداد تا چهارشنبه ۳۱ خرداد ساعت ۱۲ خواهد بود.
پیش از این ستاد بحران در اطلاعیه های جداگانه کاهش ساعت کار اداری را در شهرستان های امیدیه، هندیجان، اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در روز یکشنبه تا ساعا ۱۳ اعلام کرده بود.
مدیرروابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق اهواز اعلام کرده است: افزایش بار شبکه در اثر رعایت نکردن الگوی مصرف برق شنبه شب باعث خاموشی بیش از ۱۶ نقطه کلانشهر اهواز شده و هنوز برخی مناطق اهواز دچار بی برقی هستند.
ساعت کار اداری در خوزستان در حالت عادی از ۷:۳۰ تا ۱۵:۴۵ بوده که از ۱۳ خرداد تا ۳۱ شهریور به منظور صرفه جویی در انرژی به ۷:۳۰ تا ۱۴:۴۵ تغییر یافته بود.
بر اساس مصوبه ستاد بحران خوزستان در ۲۲ خرداد زمان کار ادارات و دستگاه های اجرایی خوزستان در روزهایی که دمای هوای استان به بالای ۴۹ درجه می رسد، ساعت ۱۳ پایان می یابد.

 

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.