تغییر ضریب مصرف برق از ۱۶۴ به ۱۸۰ریال در خوزستان

عصر جنوب – asrejonoob.ir: شرکت توزیع نیروی برق اهواز ، علت تفاوت صورت حساب برق مصرفی مرداد ماه ۹۵ با زمان مشابه در سال ۹۴ را که تصاویر آن در برخی رسانه های مجازی بازنشر شده است ناشی از تغییر ضریب مصرف برق از ۱۶۴ به ۱۸۰ریال بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد

شرکت توزیع نیروی برق اهواز ، علت تفاوت صورت حساب برق مصرفی مرداد ماه ۹۵ با زمان مشابه در سال ۹۴ را که تصاویر آن در برخی رسانه های مجازی بازنشر شده است ناشی از تغییر ضریب مصرف برق از ۱۶۴ به ۱۸۰ریال بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد.

 روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق اهواز درخصوص زمان و تعرفه برق فصل گرم سال و درج دو صورت حساب با دو تاریخ متفاوت اعلام کرد: به استحضار می رساند کلانشهر اهواز طبق تعرفه تکمیلی وزارت نیرو به عنوان منطقه گرم یک شناخته شده و حداقل ضریب برای هر کیلووات ساعت برای آن در نظر گرفته شده است.

این روابط عمومی می افزاید: فصل گرم در منطقه یک از یکم فروردین لغایت ۳۰ آذرماه تعیین شده و فصل سرد نیز از یکم دی ماه لغایت پایان اسفندماه می باشد. علتی که در صورت حساب منتشره مرداد ماه ذکر شده و با قبض قبلی تفاوت در چاپ زمان مشاهده می شود به خاطر افزایش ضریب از ۱۶۴ ﷼به ۱۸۰﷼ در سقف تابستانه پس از تصویب مجلس شورای اسلامی است که از مرداد ماه اعمال و جهت اطلاع رسانی و اعلام نرخ جدید از این ماه نرخ مصوب جدید تا پایان فصل گرم یعنی ۳۰ آذر ماه به اطلاع مردم رسید.

شرکت توزیع نیروی برق اهواز ادامه داد: درخصوص زمان هیچگونه تغییری بوجود نیامده و ۹ ماه از سال بخاطر رفاه حال مردم برای استفاده از لوازم سرمایشی به عنوان فصل گرم تعیین و مصوب شده است ؛ سقف تعیین شده در یک ماه برای هر مشترک برق خانگی ۳۰۰۰ کیلووات ساعت در فصل گرم و مطابق دیگر نقاط کشور فصل سرد ۲۰۰ کیلووات ساعت برای مشترکین خانگی در هر ماه تعیین و تصویب شده است.

زمان فصل گرم تعیین شده تعرفه تجاری نیز از مورخ یکم اردیبهشت ماه لغایت ۳۰ مهربه مدت ۶ ماه تعیین شده است که ضریب تعریف و تصویب شده مربوط به خود را دارد.

۹ ماه از سال در خوزستان هوا گرم است و مردم عموما به صورت گسترده از وسایل پرمصرف سرمایشی استفاده می کنند.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.