۱۵میلیون یورو برای نیروگاه خورشیدی خرمشهر سرمایه گذاری شد

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان گفت: سرمایه گذاری ۱۵ میلیون یورویی برای ساخت نیروگاه خورشیدی درشهرک صنعتی خرمشهر توسط سرمایه گذار آلمانی انجام گرفته است.

اخلاق محمدیان سه شنبه بیان کرد: سرمایه گذار آلمانی برای احداث نیروگاه خورشیدی در شهرک صنعتی خرمشهر متقاضی بود که پس از ارایه مدارک و بررسی کامل، قرارداد واگذاری زمین به این سرمایه گذار منعقد شد.
وی اظهار داشت: مقرر شده که این نیروگاه در مدت زمان یک سال ساخته شود و با قرار دادی که سرمایه گذار با برق منطقه ای منعقد کرده، این شرکت برق تولید شده در این نیروگاه را از سرمایه گذار خریداری می کند.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گفت: تولید برق توسط این نیروگاه می تواند به توان برقی و کمبود برق در استان کمک کند.
محمدیان در خصوص استقبال سرمایه گذاران خارجی از به سرمایه گذاری در حوزه صنایع کوچک و متوسط در شهرک صنعتی استان بیان کرد: بیشترین حجم سرمایه گذاری های خارجی استان در شهرک های صنعتی آبادان و خرمشهر به دلیل واقع شدن در مناطق مرزی و آسان بودن شرایط صادرات در این مناطق است.
وی افزود: در حال حاضر سرمایه گذارانی از کشورهای عراق و پاکستان هم در شهرک صنعتی خرمشهر مشغول فعالیت هستند و سرمایه گذارانی از کشور چین برای فعالیت در زمینه صنایع شیمیایی در این شهرک صنعتی وارد مذاکره شده اند.
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.