شرکت‌های نفتی از نیروی بومی استفاده نمی‌کنند

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که از توانایی و تخصص نیروهای بومی استان در پروژه‌های نفتی استفاده نمی‌شود، گفت: در برنامه ششم توسعه ماده‌ها و قوانینی توسط نمایندگان به تصویب رسیده است که شرکت‌ها را به استفاده از نیروهای بومی ملزم می‌کند.

علی ساری با اشاره به بحث استخدام نیروهای بومی در شرکت‌های نفتی اظهار کرد: شرکت‌های نفتی که در استان خوزستان فعالیت می‌کنند متاسفانه در پروژه‌های خود از نیروهای بومی استفاده نمی‌کنند و در این زمینه نمایندگان استان در تلاش هستند تا این مساله مورد توجه قرار بگیرد و از توان نیروهای بومی استان در پروژه‌های نفتی استفاده شود.
وی افزود: در اغلب پروژه‌های نفتی که در حال حاضر قالب پیمانکاری دارند، هر کسی تلاش می‌کند تا از نیروهای خود استفاده کند. در این زمینه در قانون برنامه ششم مواردی اعمال شده است تا به بحث استفاده نیروهای بومی توجه ویژه‌ای شود.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: توانایی و تخصص لازم در نیروهای بومی استان خوزستان برای حضور در پروژه‌های نفتی به خوبی وجود دارد و نیروهای متخصص لازم برای فعالیت در این پروژه‌ها را می‌توان از نیروهای بومی استان خوزستان انتخاب کرد.
ساری با بیان این‌که از توانایی و تخصص نیروهای بومی استان در پروژه‌های نفتی استفاده نمی‌شود، عنوان کرد: نمایندگان مجلس در بحث تدارک و اجرای قوانین برای استفاده از نیروهای بومی در طرح‌ها و پروژه‌های اقداماتی را انجام داده و خواهند داد. در این زمینه در برنامه ششم توسعه ماده‌ها و قوانینی توسط نمایندگان به تصویب رسیده است که شرکت‌ها را به استفاده از نیروهای بومی ملزم می‌کند.
وی ادامه داد: در شرایط کنونی و با توجه به وضعیت اشتغال باید تلاش کرد تا از نیروهای بومی برای کار پروژه‌ها به خصوص پروژه‌های نفتی استفاده شود.
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.