وزنه ‌بردار خوزستانی طلای المپیک پیشکسوتان جهان را برگردن آویخت

عصر جنوب – asrejonoob.ir: اردشیر شمس وزنه بردار و پیشکسوت خوزستانی در رقابت های المپیک پیشکسوتان جهان موفق شد به مدال طلای این رقابت ها دست یافته و رکورد جهان را جابه جا کند.

به گزارش ایرنا و به نقل از فدراسیون وزنه برداری، رقابت های المپیک پیشکسوتان جهان روز دوشنبه در اوکلند نیوزلند برگزار شد و نخستین نماینده کاروان وزنه برداری کشورمان در این رقابت ها اولین چراغ کاروان وزنه برداری پیشکسوتان کشورمان را روشن کرد.
اردشیرشمس وزنه بردار خوزستانی تیم ملی پیشکسوتان که در مسابقات جهانی همواره به مدال طلا دست پیدا می کرد، این بار ضمن کسب نخستین مدال برای کاروان وزنه برداری پیشکسوتان، سه مرتبه نیز رکورد دسته ۱۰۵ کیلوگرم رده سنی ۶۰ تا ۶۴ سال جهان را ارتقاء داد.
گفتنی است اردشیرشمس در حرکت یک ضرب وزنه های ۷۷ ، ۸۲ و ۹۰کیلوگرم را با موفقیت بالای سر برد.
همچنین در حرکت دوضرب ابتدا وزنه ۱۰۰ کیلویی را مهار کرد و در مرتبه دوم با مهار وزنه ۱۱۸ کیلوگرمی یک کیلوگرم رکورد جهان را ارتقاء داد.
در مرتبه سوم نیز با ثبت وزنه ۱۲۲ کیلوگرم، چهار کیلوگرم رکورد حرکت دوضرب را جابه جا کرد.
وی با مجموع ۲۱۲ کیلوگرم ضمن کسب مدال طلا یک کیلوگرم رکورد مجموع دسته ۱۰۵ کیلوگرم رده سنی ۶۰ تا ۶۴ سال جهان و المپیک را به نام خود و کشورمان به ثبت رساند.
این وزنه بردار پیشکسوت خوزستانی با پوشیدن لباس ایل بختیاری و پرچم جمهوری اسلامی ایران برای دریافت مدال طلای رقابت های وزنه برداری بازی های المپیک پیشکسوتان۲۰۱۷ اوکلند نیوزیلند به روی سکو رفت.
مسابقات المپیک پیشکسوتان جهان هر چهار سال یک بار برگزار می شود و این بار این رقابت‌ها از ۲۸ فروردین ماه تا چهارم اردیبهشت در کشور نیوزلند با حضور ۲۸ هزار ورزشکار در قالب ۲۰۱ کشور برگزار شد.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.