وزیر بهداشت: اینکه هر روز بیمارستان بسازیم، هنر نیست؛ باید عوامل بیماری‌زا را کنترل کنیم

 عصر جنوب – asrejonoob.ir: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اینکه ما هر روز بیمارستان بسازیم هنر نیست، بلکه باید کاری کنیم که مردم مریض نشوند و عوامل بیماری‌زا را کنترل کنیم.

سید حسن قاضی‌زاده‌هاشمی امروز در مراسم افتتاح بیمارستان شهید بقایی ۲ اهواز اظهار داشت: خوشحالم همه دوستان، برادران عزیزمان در سپاه، مسئولان استانی و نیز همکاران خوب‌مان در دانشگاه علوم پزشکی اهواز دست به دست هم دادیم تا ۴۰۰ تخت بیمارستانی به ظرفیت خدمات ما در خوزستان اضافه شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه خوزستان در این حوزه نیز محروم است، بیان کرد: در خوزستان ۱۲۰۰ میلیارد تومان هزینه کردیم که تقریبا ۶۵۰ میلیارد تومان در زمینه طرح تحول سلامت و ۱۰۰ میلیون تومان برای توسعه زیرساخت‌ها هزینه شده است.

قاضی‌زاده‌ هاشمی گفت: تعداد متوسط طرح در کشور ۱٫۶ تا ۱٫۷ است در حالی که در خوزستان ۱٫۳ اعم از تخت‌های بیمارستان‌‌های خصوصی و دولتی است به طوری که در خوزستان ۱۵۰۰ تخت بیمارستانی نسبت به متوسط کشور کمتر است.

وی عنوان کرد: در کشور به ازای هر یک تخت یک پرستار داریم که البته باید ۲ پرستار داشته باشیم این در حالی است که در خوزستان این میزان ۶۶ درصد است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: خوزستان با مسئله ریزگردها، آلودگی ناشی از فعالیت صنعت نفت، فولاد، پتروشیمی و مشکلات تنفسی که بخشی از آن از پوشش گیاهی است و البته ممکن است علت دیگری هم داشته باشد، مواجه است.

قاضی‌زاده‌ هاشمی بیان کرد: امیدوارم که استاندار خوزستان که خودشان از خانواده بهداشت و درمان هستند، در جهت رفع محرومیت‌ها تلاش بیشتری کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: شکرگزاری از خداوند و قدرشناسی از مسئولان خوب است و نباید فقط نیمه خالی لیوان را ببینیم. امور مردم، سلامت و مشکلات‌شان را سیاسی نکنیم. توقعات‌مان را با آرامش و اخلاق اسلامی بگوییم.

وی بیان کرد: همه باید کمک کنیم، اگر فکر می‌کنیم کوتاهی کرده‌ایم این موضوع نیز راه‌حل دارد، راهش جبران کوتاهی‌ها است. آنهایی که در درمان بیماری‌ها مقصر یا مؤثر هستند آن‌ها نیز همت کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: اینکه ما هر روز بیمارستان بسازیم هنر نیست، بلکه باید کاری کنیم که مردم مریض نشوند و عوامل بیماری‌زا را کنترل کنیم. این اقدامات را نمی‌توان به تنهایی انجام داد بنابراین همه دستگاه‌ها باید در این زمینه کمک کنند.

وی گفت: از بنیاد مستضعفان در اهواز و آبادان به‌دلیل کمک‌های‌شان تشکر می‌کنیم. از وزارت نفت نیز قدردانی می‌کنیم و اکنون نیز سهم بیشتری را از وزارت نفت طلب می‌کنیم. امیدواریم شاهد این باشیم که هر چند ما یک مجموعه درمانی به بهره‌برداری برسد.

 

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.