کارخانه کود سولفات پتاسیم رامهرمز به حال خود رها شده است

عصر جنوب – بیژن بهنوی: کارخانه کود سولفات پتاسیم رامهرمز پس از گذشت ۷ سال همچنان به صورت نیمه تمام به حال خود رها شده است.

 

شعبان آرامی در گفتگو با خبرنگار عصر جنوب در رامهرمز ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دولت گفت: مراحل ساخت کارخانه کود سولفات پتاسیم رامهرمز در سال ۱۳۸۶ با مشارکت بانک صادرات آغاز شد و در حال حاظر این کارخانه با ۷۰% پیشرفت فیزیکی به حال خود رها شده است.

 

وی افزود: در حالی که برخی ارگان ها از جمله بانک صادرات در طرح کارخانه کود سولفاتپتاسیم رامهرمز مشارکت دارند، ولی هیچگونه تمایلی به راه اندازی کارخانه مزبور در شهرستان رامهرمز ندارند.

 

آرامی با اشاره به اینکه تولید، بازوی پیشرفت و آبادانی هر منطقه است تصریح کرد: چنانچه تولید در منطقه اینباشد، بدون شک با اقتصادی مریض و شکست خورده روبرو هستیم و به واسطه ناآشنا بودن مدیران ارشد شهرستانی با امر تولید، ناامن شدن فضایسرمایه گذاری در این محیط کشاورز خیز استان را شاهد هستیم.

 

شعبان آرامی موسس کارخانه کود سولفاتپتاسیم رامهرمز افزود:با توجه به بسته ویژه اقتصادی دولت با نرخ بسیار بالای ۲۲ درصد تسهیلات بانکی، نه تنها بخش تولید با روندی رو به شکست و بی ثباتی روبه رو خواهدشد بلکه این چرخ فرسایشیموجب عقب نشینی سرمایه گذاران و کارآفرینانداخلی و خارجی می شود .

به گزارش عصر جنوب؛ خروجی این کارخانه دو محصول به صورت اصلی و فرعی است محصول اصلی کودسولفات پتاسیم ومحصولات فرعی اسید کلریدریک است.
این کود قابلیت منحصر به فردی در باروری خاک و ارایه محصولات کشاورزی باکیفیت بالا را دارد و بدون شک در شهرستانی همچون رامهرمز که سرزمینیکشاورز خیز است نقش بسیار مهم و حیاتی را ایفا می کند .
این کارخانه در صورت حمایت مسولین محترم و راه اندازی قابلیت اشتغال زایی ۸۰ نفر مستقیم و ۳۰ نفر غیرمستقیم را دارد .


مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.