مدیر کل سیاسی استانداری خوزستان:تاسیس ۴۰۰ سازمان مردم نهاد در دستور کار قرار دارد

عصر جنوب: مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خوزستان گفت: تاسیس حداقل ۴۰۰ سازمان مردم نهاد تا سال آینده در سرلوحه کار استانداری قرار دارد.

ˈمحسن اورکیˈ شامگاه شنبه در آیین جشن بزرگداشت یک سالگی گروه کاشت به عنوان گروه کتابخوانی اهواز در سالن شهدای شهرداری اهواز اظهارداشت: در حال حاضر در عرصه اجتماعی باید کار و تلاش بیشتری انجام دهیم چون بسیاری از مسائل دسته بندی نشده است و به همین دلیل نسبت به استان های دیگر در بسیاری عرصه ها عقب تر هستیم.

وی افزود: به هر میزانی که در دریافتن مساله مشترک عقب باشیم به همان میزان در رسیدن به اجماع مشترک عقب خواهیم بود.

اورکی با اشاره به اینکه انسان ها زمانی می توانند دور هم جمع شده تا دارای مساله مشترکی باشند تصریح کرد: اگر قرار باشد هر کسی فقط حول گروه و قوم و قبیله خود گرد هم آید نمی توانیم به مسائل اساسی و مشترک دست یابیم.

مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خوزستان اظهارداشت: همه ما باید به هرشکل ممکن، سازمان های مردم نهاد را از نظر مادی و معنوی مورد حمایت قرار دهیم.

مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی خوزستان نیز در این آیین شکل گیری این گروه مردم نهاد را یک اتفاق کم نظیر در استان و کشور دانست و ابراز امیدواری کرد: فعالیت و تعداد اعضای این گروه روز به روز افزایش یابد.

ˈلفته منصوریˈ افزود: سازمان های مردم نهادی که داوطلبانه شکل گرفته و عضو گیری می کنند قدرت تاثیر بیشتری در توسعه دارند.

وی با اشاره به اینکه کتابخانه های عمومی با موضوع سمن ها در ارتباط است اظهارداشت: منابع ما باید به گونه ای باشد که برای تمامی مردم مفید واقع شود.

منصوری تصریح کرد: اکثر کتابخانه ها در دو شیفت هشت ساعته فعالیت می کنند و این نوع فعالیت با استفاده از بسته های فرهنگی با داشتن زمان خاص متفاوت است.

مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی ادامه داد: خوزستان در حال حاضر دارای ۲۱۴ باب کتابخانه شامل ۱۷۷ شهری و ۳۷ روستایی می باشد که بعد از استان های تهران و اصفهان در رتبه سوم قرار دارد.

وی اضافه کرد: همچنین خوزستان دارای دو میلیون و ۳۶۳ هزار و ۴۰۲ جلد کتاب در کتابخانه های خود می باشد که از این نظر رتبه چهارم را بعد از استان های تهران، اصفهان و خراسان رضوی به خود اختصاص داده است.

منصوری خاطرنشان کرد: ۱۹۴ هزار و ۷۵۷ نفر عضو کتابخانه های عمومی استان هستند که از نظر این شاخص رتبه دوم را بعد از استان تهران دارد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.