ورود ۱.۵ میلیون تن گندم وارداتی از طریق بنادر خوزستان به کشور

عصر جنوب: سیاوش حسن‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز با بیان اینکه در سال جاری ۹۶۷ هزار تن گندم از کشاورزان خوزستان خریداری شده است اظهار داشت: تامین گندم، روغن و شکر مصرفی کشور هم‌اکنون از طریق خریدهای خارجی و ورود محموله‌ها به بندرهای استان در حال انجام است.

 

وی اضافه کرد: همزمان با خرید تضمینی ۹۶۷ هزار تن گندم، تامین کالاهای مصرفی کشور با بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن از طریق بنادر با عملکرد مضاعف کارشناسان و نیروی انسانی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۴، در بهترین شکل ممکن صورت می‌گیرد تا کالاهای اساسی و مورد نیاز کشور تامین شود.

 

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه چهار گفت: تاکنون بیش از یک و نیم میلیون تن گندم وارداتی از طریق بنادر استان خوزستان وارد کشور شده که تخلیه ۱۰ فروند کشتی حامل این کالا و حمل آن به مکان‌های تعیین شده بدون معطلی و پرداخت جریمه دیرکرد بوده است.

 

حسن‌پور در خصوص تامین دو نوع کالای اساسی، شکر و روغن نیز عنوان کرد: تاکنون ۲۱ هزار و ۲۲۰ تن شکر در قالب چهار فروند کشتی و ۹۴ هزار تن روغن که سه فروند کشتی حمل این کالا را از مبدا تا مقصد انجام داده، وارد کشور شده است.

 

وی در پایان متذکر شد: حجم زیاد عملیات خرید تضمینی گندم و واردات کالاهای اساسی کشور و تلاش‌های شبانه‌روزی و بی‌وقفه نیروی انسانی شاغل، نقش مهمی در تامین کالاهای اساسی کشور دارند.

 

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.