حوزه علمیه رامهرمز نیازمند توجه مسئولان است

عصر جنوب: امام جمعه رامهرمز گفت: حوزه علمیه این شهرستان نیازمند توجه مسئولان است.

حجت‌السلام سید اسماعیل موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان، ابتدا پیرامون سیره امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: سه طایفه هستند که کامیاب نمی‌شوند و عبارتند از آنانی که کم همت بوده، اهل تدبیر نیستند و ثبات قدم ندارند.

وی افزود: این سه دسته به هیچ جایی نمی‌رسند و در دنیا و آخرت هر دو خسران خواهند دید.

امام جمعه رامهرمز ادامه داد: امام صادق(ع) رهبری سیاسی، آموزش دینی و تهذیب روح و نفس را با توجه به شرایط آن روزگار درهم آمیخته و متبلور کردند.

موسوی با توجه به میلاد حضرت معصومه فاطمه(س) و روز دختر تصریح کرد: دختران فرزندان خوبی هستند زیرا که آنان منشا عطوفت و مهربانی هستند و باید بین دختر و پسر به عدالت رفتار کنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در ادامه خطبه‌ها ضمن توصیه به بهداشت فردی و اجتماعی از مسئولان شهرستان خواست تا نسبت به وضعیت بهداشت سطح شهر توجه بیشتری کنند و آن را به مرحله مطلوب‌تری برساند.

وی ادامه داد: مردم هم باید در مقابل، مراعات بهداشت و پاکیزگی عمومی را کنند.

امام جمعه رامهرمز همچنین پیرامون مشکلات حوزه علمیه این شهرستان و علت عدم خروجی طلبه برای به‌کارگیری در شهرستان گفت: عدم بضاعت مالی و عدم مسکن مناسب به‌‌منظور اسکان اساتید و همچنین عدم موقعیت تحصیل در رتبه‌های بالاتر برای طلبه‌ها، از عمده مشکلات حوزه علمیه این شهرستان است.

موسوی در پایان خطبه‌ها خواستار یاری و مساعدت همه مسئولان شهرستان برای رفع مشکلات حوزه علمیه شد.

به گزارش خبرگزای فارس، پیش از برگزاری نماز جمعه، مردم شهر و روستاهای این شهرستان در محکومیت رژیم جنایتکار صهیونیستی از مسجد امام تا مسجد جامع این شهر در گرمای بالای ۵۰ درجه راهپیمایی کردند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.