ضرورت حذف جلوه‌های نامرغوب از ورودی شهرهای خوزستان

عصر جنوب: استاندار خوزستان خواستار حذف جلوه‌های نامرغوب از ورودی شهرهای استان به‌واسطه شهرداری‌ها شد.

عبدالحسن مقتدایی عصر امروز در نشست مشترک فرمانداران، بخشداران و شهرداران که در محل استانداری برگزار شد اظهار کرد: ورودی شهرها جزء نکات مهم و در رأس امور شهرداری‌ها است.

ویبا بیان اینکه شهرداری‌ها موظف هستند جلوه‌های نازیبا در سطح شهرها را جمع کنند و این امر را دغدغه کاری خود قرار دهند، تصریح کرد: وجود ایست‌های بازرسی نه چندان مطلوب، صدمه زیادی به استان وارد ساخته، در صورتی که در کشورهای دیگر ایست‌های بازرسی نمادی از بهترین و مجهزترین نقاط یک کشور هستند.

مقتدایی اضافه کرد: همچنین می‌توان امور ناشایستی که در ابتدای شهر اثر منفی به مسافران و همشهریان می‌دهد را با همت فرمانداران و شهرداران کنار گذاشت و جلوه‌های زیباتری به جای آن اضافه کرد.

وی بیان کرد: سرعت‌گیرهایی که گاهی حتی به کامیون‌ها نیز صدمه وارد می‌کند با نصب دوربین دیگر هیچ ضرورتی برای استقرار ندارند و اینگونه به ذائقه مشترک میان شهروند و مسئول خواهیم رسید.

استاندار خوزستان افزود: باید در رابطه با جداول و ورودی‌ها شهر تصمیم‌گیری‌های جدی صورت گیرد و یک تعریف واحدی برای تمام شهرداری‌ها ارائه شود.

به گفته مقتدایی، با اینکه بودجه به گونه‌ای نیست که بتوان هر چه اراده کنیم در راستای کسب رضایتمندی شهروند انجام دهیم اما برای خروج از معضلات استان همه با هم همیاری و همکاری دارند.

وی ادامه داد: همانطور که شاهد هستید در بحث ترافیک، تمام نقطه نظرات در جلسه‌های پیشین در نظر گرفته شد و نتیجه آن را در رفتار مثبت شهروندان و کاهش ترافیک سطح شهرها مشاهده کردیم.

*فرمانداران بر امور عمرانی و هزینه‌کرد اعتبارات نظارت جدی کنند

استاندار خوزستان خطاب به فرمانداران و شهرداران حاضر در نشست ارتقای سطح خدمات شهری و عمرانی گفت: نباید منتظر بودجه و ارزش افزوده بود و باید از حداقل امکانات موجود کمال استفاده را کرد.

مقتدایی خاطر نشان کرد: فرمانداران نمایندگان اصلی دولت در هر شهرها هستند و تمام امور عمرانی بر عهده آنهاست به همین دلیل وظیفه نظارت بر هزینه شدن اعتبارات را باید به نحو احسن محقق کنند.

وی با بیان اینکه فرمانداران باید بدانند که اعتبارات کجا صرف شده و نیز برای بودجه‌ها پروژه‌هایی کارآمد را تعریف و اجرایی کنند، تصریح کرد: امکانات خوب و مناسبی در اختیار هر کدام از شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها قرار دارد و عاملان در این دستگاه‌ها وظیفه استفاده مؤثر از آنها را بر عهده دارند.

مقتدایی در پایان عنوان کرد: از زمین خوردن هیچ مسئولی خوشحال نشویم و وقتی همه در یک هدف مشترک قرار دارید سعی در حذف دیگری نکرده و تلاش خود را در احقاق آن بگذارید.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.