اسکان مردم اندیکا در چادر به دلیل طوفان

عصر جنوب: مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان از اسکان برخی از مردم اندیکا در چادر به دلیل طوفان خبر داد.

هاشم بالدی اظهار کرد: شب گذشته طوفانی با سرعت حدود ۶۰ تا ۷۰ کیلومتر در ساعت در مناطق شیمبار و تاراز شهرستان اندیکا به وقوع پیوست. برخی از مردم به دلیل اضطراب ناشی از این طوفان در چادرها اسکان داده شدند.

وی افزود: این طوفان باعث شکستگی درختان شده ولی خوشبختانه خسارت جانی نداشته است. احتمال خسارت به ساخت و سازها وجود دارد اما تاکنون گزارش دقیقی از میزان خسارت مالی به دست ما نرسیده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان تصریح کرد: شب گذشته ساعت ۱۰ و ۳۸ دقیقه زلزله ای به بزرگی ۵/۸ ریشتر در منطقه موسیان ایلام رخ داد. پس لرزه های این زلزله اکثر شهرهای خوزستان را تکان داد اما شدت پس لرزه ها در شهرهای اندیمشک و ایذه بیشتر بود.

بالدی خاطرنشان کرد: پس لرزه های شب گذشته خسارت جانی و مالی نداشته است. تیم های نظارتی، اورژانس و امداد و نجات صبح امروز برای سرکشی به شهرها می روند تا وضعیت مردم و اماکن را بیشتر بررسی کنند.

وی عنوان کرد: طی دو روز گذشته در برخی از شهرهای استان نسبت به استقرار چادرها اقدام کرده ایم. به تمامی مردم این شهرها نیز اعلام آمادگی برای پناه گرفتن در صورت لزوم شده است. منطقه موسیان از نظر بعد مسافت بیشتر از منطقه مورموری به استان خوزستان نزدیک است.

 

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.