برخی‌ پیروزی اصلاح‌طلبان را معادل مرگ خویش می‌دانند/امروز روحانی ۳۰ میلیون رای می‌آورد

عصر جنوب: من به نتایج انتخابات سال آتی که برای مجلس شورای اسلامی است بسیار امیدوار هستم چراکه پایگاه اصلاح‌طلبان قوی‌تر و منجسم‌تر شده است./ بیشترین آسیب و چالشی که جریان اصلاحات را تهدید می‌کند، درونی نیست بلکه بیرونی است.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران تاکید کرد: برخی‌ از پیروزی اصلاح‌طلبان می‌ترسند و آن را معادل مرگ خویش می‌دانند و برای همین از هر وسیله و حربه‌ای برای عدم حفظ انسجام اصلاح‌طلبان و تفرقه‌افکنی استفاده می‌کنند.

سعید لیلاز در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص شرایط فعلی اصلاح‌طلبان گفت: معتقد هستم که شرایط و وضعیت اصلاح‌طلبان از خرداد ۹۲ هم بهتر شده است.

وی بخش عمده‌ای از وضعیت مناسب و بهترشده امروز اصلاح‌طلبان را در عملکرد رئیس جمهور و دولت دانست و اظهار داشت: در ۱۵ ماه اخیر که از زمان انتخابات سال ۹۲ می‌گذرد، مشاهده می‌کنیم که مواضع آقای روحانی از مواضع جدی‌ترین اصلاح‌طلبان ایران نیز پائین‌تر نیامده است و عملکردش در عرصه‌های سیاست داخلی و خارجی، اقتصادی، اجتماعی، و فرهنگی هیچ تفاوت و تمایزی با با آنچه که اگر اصلاح‌طلبان به قدرت می‌رسیدند، ندارد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: به نظرم اصلاحات پس از یک دوره هشت ساله که متوقف شده بود آغاز شده و بهبودخواهی با حفظ خطوط قرمز و توجه به اصول در داخل نظام جمهوری اسلامی به حرکت درآمده است.

لیلاز با تاکید بر اینکه نتایج انتخابات ریاست جمهوری محصول عملکرد اصلاح‌طلبان بوده است، تصریح کرد: من به نتایج انتخابات سال آتی که برای مجلس شورای اسلامی است بسیار امیدوار هستم چراکه پایگاه اصلاح‌طلبان قوی‌تر و منجسم‌تر شده است.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران خاطرنشان کرد:‌ اعتقاد دارم که اگر امروز انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود و آقای روحانی در آن شرکت کند، وی ۳۰ میلیون رای خواهد آورد. دلیل این امر این است که علاوه بر رای ۱۸ میلیونی ایشان، گروه‌های تحریمی چپ به مرکز آمده‌اند یعنی در جایگاهی که آقایان خاتمی، هاشمی و روحانی قرار دارند و کسانی که در جناح راست بودند و از تحولات عقب مانده بودند، شرم‌گینانه متوجه شده‌اند که حمایت‌هایشان از دولت سابق در هشت سال گذشته چه خطراتی را متوجه کشور کرده است و برای همین به سمت آقای روحانی چرخیده‌اند.

وی در خصوص اینکه به نظر شما چه چالش و آسیبی جریان اصلاحات را تهدید می‌کند؟ ابراز داشت: بیشترین آسیب و چالشی که جریان اصلاحات را تهدید می‌کند، درونی نیست بلکه بیرونی است. به عبارتی من بیم دارم افزایش درآمدهای دولتی از یکسو منجر به از بین رفتن انظباط مالی از سوی دولت شود و از سوی دیگر، تلاش افراطیون و رادیکال‌ها برای تفرقه‌افکنی و برهم زدن اتحاد اصلاح‌طلبان روزی موثر واقع شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به احتمال رد صلاحیت‌ اصلاح‌طلبان برای آنکه اکثریت مجلس آتی حتما اصولگرا باقی بماند، یادآور شد: برخی‌ها از پیروزی اصلاح‌طلبان می‌ترسند و آن را معادل مرگ خویش می‌دانند و برای همین از هر وسیله و حربه‌ای برای عدم حفظ انسجام اصلاح‌طلبان و تفرقه‌افکنی استفاده می‌کنند.


 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.