کارمندان فوق لیسانس می توانند تا سن ۶۵ سالگی خدمت کنند

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: از لحاظ قانونی کسانی که مدرک فوق لیسانس دارند و مافوقشان از آن ها راضی است می توانند تا سن ۶۵ سالگی خدمت کنند اما وزیر محترم مخالف این قانون است و می گوید هر کسی که ۳۵ سال خدمت کرده بازنشسته می باشد.

استاندار خوزستان در نشست خبری با اصحاب رسانه در مورد فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد وی، اظهار کرد: باعث افتخار هر شخصی است که مورد لطف و عنایت ایشان قرار گیرد اما با تاییدات رهبری معظم بار مسولیت، بر دوش این افراد سنگین تر خواهد شد.

 

شریعتی در ادامه به سفر معاون اول رییس جمهور به خوزستان اشاره کرد و گفت: در این سفر پروژه های بسیار خوبی با حضور جهانگیری افتتاح شد و همچنین در خصوص مسایل مختلفی از جمله ریزگردها و آب و فاضلاب استان تصمیماتی گرفته شد.

 

استاندار خوزستان در خصوص ارتباط نمایندگان استان در رابطه با انتصابات عنوان کرد: رابطه نمایندگان با استانداری دو طرفه است. گاهی بنده با نمایندگان مخالف هستم و اجازه کار را نمی دهم و گاهی هم نمایندگان در خصوص موضوعی اعلام مخالفت می کنند اما این بدان معنا نیست که نظرشان را به بنده تحمیل کنند.

 

وی ادامه داد: آنها نمایندگان مردم  هستند من این حق را به آنها می دهم که گاهی در انتخاب مدیران نظر دهند اما به عنوان استاندار، در آخر آنچه را که صلاح می دانم عمل می کنم.

 

استاندار خوزستان با بیان اینکه آمار نرخ اشتغال و بیکاری هر ۵ سال اعلام می شود؛ اظهار کرد: نرخ بیکاری که در استان در دو سال گذشته اعلام کردند به صورت فصلی برآورد شده است. در سال گذشته ۶۵ هزار نفر بیمه شده جدید داشته ایم و این آمار ثبت شده است.

 

شریعتی در خصوص مساله منع به کارگیری نیروهای بازنشسته در سازمان ها و ادارات دولتی، عنوان کرد: این بخشنامه در استانداری خوزستان فقط شامل حال آقای هاشمی زاده در سمت معاون عمرانی، شد و ایشان چندین بار استعفا داد اما بنده درخواست کردم تا پایان اربعین با توجه به حجم کار در سمت خود باقی بمانند. هاشمی از ۲۶ آبان ماه دیگر مسوولیتی در استانداری خوزستان ندارد.

 

مقام عالی دولت در استان گفت: از لحاظ قانونی کسانی که مدرک فوق لیسانس دارند و مافوقشان از آن ها راضی است می توانند تا سن ۶۵ سالگی خدمت کنند اما وزیر محترم مخالف این قانون است و می گوید هر کسی که ۳۵ سال خدمت کرده بازنشسته می باشد.

 

شریعتی علت بحران های کارگری را در استان را مدیریت ناصحیح و نیروی مازاد خواند و گفت: باید با همراهی و اعمال مدیریتی، بحران های کارگری را در استان از بین ببریم.

 

استاندار خوزستان در خصوص حل مشکلات گروه ملی فولاد ایران اظهار کرد: با مجوزی که وزارت صنایع برای گروه ملی فولاد ایران صادر کرده است، آن ها می توانند خارج از بورس محصولات تولیدی خود را در بازار به صورت آزاد بفروشند.

 

وی همچنین در خصوص مشکلات شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه گفت: مشکلات این شرکت نیز مانند گروه ملی فولاد ایران در حال بررسی و حل شدن است و امیدواریم هر چه سریع تر بحران های کارگری در استان حل شود.

 

شریعتی در خصوص مشکلات مترو اهواز عنوان کرد: سهم دولت در این خصوص پرداخت شده است و این شهرداری است که نتوانسته در این زمینه اقدامی کند. شهردار اهواز  جلساتی را با پیمانکار مترو برگزار نموده که مقرر شده املاکی از سوی شهرداری به پیمانکار واگذار شود و کار ادامه پیدا کند.

 

استاندار خوزستان به مسئله تجاوز به پسران شوشتر اشاره و خاطر نشان کرد:  اقدامات لازم از نظر مسایل انتظامی و قضایی در زمان حادثه تجاوز صورت گرفت  اما رسانه ای نشده بود.

 

وی اذعان کرد: فردی که مرتکب این عمل زشت شده است، یک فرد شناخته شده و جزو افرادی است که مشکلات روانی دارد و مرتبا به مراکز روان درمانی برده می شود. اقدامات لازم در این حوزه در حال انجام است.

 

استاندار در خصوص مشکلات تنفسی بعد از باران های پاییزی در خوزستان گفت: با بررسی هایی که از لحاظ علمی انجام شد، متوجه شدیم عامل اصلی نفس تنگی، گونه گیاهی کنوکارپوس است که با هرس گسترده این گیاه، امسال کمترین مراجعه کننده را نسبت به سال های گذشته در بیمارستان ها داشتیم.

 

شریعتی در ادامه نشست خبری خود با رسانه ای محلی خوزستان به بحث معوض کشت اشاره کرد و گفت: ما هیچ گاه نگفتیم که معوض کشت به کشاورزان پرداخت می کنیم بلکه قرار بر این شد که پیگیر مصوبه دولت ذر این زمینه باشیم.

 

وی در پایان اظهار کرد: از کسانی که به بنده علاقه  و لطف دارند خواهش می کنم اجازه دهند منتقدان در فضای آزاد از بنده انتقاد کنند من هیچگاه به هیچ اتهامی جواب نداده ام و هیچ گاه پاسخی از طرف من در هیچ رسانه ای داده نشده است. بنده از هر انتقاد سازنده ای استقبال می کنم.

مطالب پیشنهادی