انتخاب ملیت اختیاری برای فرزندان دورگه

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: عضو کمیسیون قضایی مجلس، گفت: وزیر پیشنهادی اقتصاد گزارشی از برنامه‌های خود را به اعضای کمیسیون قضای اعلام کرد و اگر چه جمع‌بندی نهایی انجام نشد، اما نظر کلی کمیسیون در مورد وزارت وی مثبت بود.

خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام مجید ناصری‌نژاد نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نشست امروز کمیسیون قضایی مجلس، گفت: در جلسه امروز طرحی مطرح شد که در آن به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی بعد از سن ۱۸ سال حدود ۵ سال فرصت داده شود تا خود انتخاب کنند که می‌خواهند تابعیت ایران را داشته باشند یا خیر.

وی افزود: پیش از این، این موضوع در قانون پیش‌بینی شده بود که فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیرایرانی بعد از سن ۱۸ سالگی یک سال فرصت دارد تا تکلیف تابعیت خود را مشخص کنند که طرح جدیدی که امروز در این باره به کمیسیون ارائه شده بود از سوی اعضای کمیسیون رد شد.

عضو کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: همچنین در جلسه امروز فرهاد دژپسند وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی در کمیسیون حاضر شد و گزارشی را از برنامه‌های خود به اعضای کمیسیون ارائه کرد که اعضای کمیسیون به وی گفتند که آقای دژپسند اگر در توان خود می‌بینید که در این شرایط حساس کنونی مسئولیت وزارت اقتصاد را بپذیرید این مسئولیت را قبول کنید والا کنار بروید و بگذارید فرد قوی‌تری برای این کار داوطلب شود که آقای دژپسند گفت که من برنامه و تجربه دارم و تیم خوبی را در اختیار دارم و عنوان کرد که می‌تواند کشور را از این تلاطم خارج کند.

ناصری‌نژاد خاطرنشان کرد: در جلسه امروز کمیسیون جمع‌بندی نهایی در رابطه با وزارت دژپسند در وزارت اقتصاد انجام نشد، اما نظر کمیسیون در مورد وزارت وی مثبت بود.

وی در پایان گفت: همچنین در این جلسه طرحی مطرح شد که ماده مربوط به مشاوران قضایی در برنامه ششم را می‌خواست حذف کند که در برنامه ششم آورده شده بود چه اعتباراتی برای مشاوران قضایی در نظر گرفته شود و این طرح درصدد حذف این موضوع بود که از سوی اعضای کمیسیون رد شد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.