۹۴ کودک دختر بی سرپرست به زنان مجرد واگذار شدند

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: مدیرکل اداره کودک و نوجوان سازمان بهزیستی کشور گفت: سرپرستی ۹۴ کودک دختر ، پارسال به زنان مجرد بالای ۳۰ سال واگذار شد.

محمد نفریه روز شنبه در گفت وگو با ایرنا  ، افزود: بر اساس قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست در سال ۱۳۹۲، سه گروه خانواده هایی که بچه دار نمی شوند، پدر و مادرهایی که بچه دار هستند و همچنین زنان مجرد بالای ۳۰ سال سن، در صورت داشتن شرایط لازم، سرپرستی کودک بی سرپرست به آنها واگذار می شود.
وی با اشاره به اینکه استقبال زنان مجرد برای دریافت سرپرستی و فرزند دختر زیاد است، بیان کرد: بر اساس مقررات، تنها سرپرستی فرزند دختر به زنان مجرد بالای ۳۰ سال سن داده می شود.

** ۲۶ هزار کودک بی سرپرست
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی همچنین از وجود ۲۶ هزار کودک زیرپوشش بهزیستی خبر داد و افزود: اینگونه کودکان در بیش از ۳۸۰ مرکز نگهداری می شوند.
نفریه خاطرنشان کرد: از این تعداد ۹ هزار و ۸۰۰ نفر در شیرخوارگاه‌ ها و مراکز بزرگسال نگهداری می‌ شوند و بقیه در داخل خانواده‌ ها زیرپوشش قرار دارند.
وی با تاکید بر اینکه به جز ۴۰ شیرخوارگاه در کشور، برخی مراکز شبه خانواده توسط خیریه ‌ها اداره می ‌شوند، افزود: ماهیانه یارانه ‌ای به این مراکز برای نگهداری کودکان پرداخت می شود.

** فعالیت بیش از ۱۵ هزار مهدکودک در کشور
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی با اشاره به فعالیت بیش از ۱۵ هزار مهدکودک در سطح کشور، گفت: از این تعداد شش هزار و ۵۰۰ مهدکودک در روستاها فعالیت می کنند.
وی همچنین از فعالیت ۴۰۰ مسجد مهد در کشور خبر داد و افزود:در این مسجد مهدها به صورت تخصصی به مسایل مذهبی پرداخته می ‌شود.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.