افتتاح و کلنگ‌زنی ۵ پروژه عمرانی آموزش و پرورش در بندر ماهشهر

عصر جنوب – asrejonoob.ir:همزمان با هفته بزرگداشت مقام و منزلت معلم، پنج پروژه عمرانی اداره آموزش و پرورش شهرستان بندر ماهشهر در این شهرستان افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

به گزارش ایرنا رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بندرماهشهر روز شنبه در حاشیه مراسم افتتاح و کلنگ‌زنی ۵ پروژه عمرانی بندرماهشهر در جمع خبرنگاران رسانه ها گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف آموزش و پرورش توسعه فضای آموزشی برای ترویج سواد‌آموزی در جامعه به ویژه در مناطق محروم است.
عبدالواحد عبادی افزود:امروز آموزش و پرورش بندرماهشهر طرح هایی با سرمایه‌گذاری مجتمع پتروشیمی لاله کلنگ زنی یا بهره برداری می کند و این مجتمع پتروشیمی تاکنون مدارس متعددی در شهرستان احداث کرده‌ است که افتتاح و کلنگ‌زنی ۴ مدرسه ابتدایی از این موارد است.
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بندرماهشهر با تشریح جزئیات پروژه‌های این اداره، اظهار داشت: دبستان ۳ کلاسه خیرساز پتروشیمی لاله در روستای خمزه ۱ با مساحت ۶۰۰ مترمربع و زیربنای ۲۲۰ مترمربع و اعتبار ۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال، دبستان ابتدایی ۳ کلاسه روستای خمزه ۲ با مساحت ۶۷۰ مترمربع ، زیربنای ۲۵۰ مترمربع و اعتبار هزینه شده ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از جمله پروژه‌های افتتاح شده امروز آموزش و پرورش است.
عبادی به پروژه‌های کلنگ‌زنی شده شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: مدرسه ابتدایی پسرانه ۶ کلاسه شهرک طالقانی به مساحت هزار و ۴۵۰ مترمربع و زیربنای ۱۲۰ مترمربع و اعتبار ۱۸ میلیارد ریال و همچنین مدرسه ۲ کلاسه روستای تخیت با مساحت ۶۰۰ مترمربع و زیربنای ۱۵۰ مترمربع و اعتبار هزینه شده ۳ میلیارد ریال با سرمایه‌گذاری پتروشیمی لاله از دیگر پروژه‌های کلنگ‌زنی شده این مراسم است.
وی در پایان این آیین به افتتاح پژوهش‌سرای ابوریحان بیرونی ماهشهر اشاره کرد و افزود: پژوهش‌سرای دانش آموزی ابوریحان بیرونی با اعتبار هزینه شده یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال با مشارکت بخش خصوصی و سازمان نوسازی کشور به منظور شناسایی و فراهم‌آوردن زمینه رشد و هدایت استعداد‌‌ها و پرورش خلاقیت‌های فردی و گروهی دانش‌آموزان تاسیس شد که به صورت دولتی (هیئت‌امنایی) و غیردولتی اداره می‌‌شود.
به گزارش ایرنا برنامه های هفته بزرگداشت مقام و منزلت معلم از ۱۲ اردیبهشت ماه همزمان با سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری در کشور برگزار می شود.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)