مشکل اعطای وام به مشاغل خانگی نبود سرمایه است

عصر جنوب: مدیر کل کار تعاون و رفاه اجتماعی استان خوزستان گفت: مشکل اعطای وام برای ایجاد مشاغل خانگی در استان خوزستان نبود سرمایه است.

هوشمند صفایی شامگاه گذشته در کارگروه اشتغال که در استانداری خوزستان برگزار شد، عنوان کرد: به منظور ایجاد اشتغال در استان و در راستای ساماندهی مشاغل خانگی تفاهم نامه های با سازمان های مربوطه مانند شهرداری اهواز، میراث فرهنگی و گردشگری و بسیج سازندگی استان منعقد شده است.

مدیر کل کار تعاون و رفاه اجتماعی استان خوزستان افزود: در این زمان مشکل طرح اعطای وام در راستای ایجاد مشاغل خانگی در استان نبود سرمایه است.

وی با بیان اینکه هر زمان که فراخوان طرح اعلام شده متقاضیان فراوانی خواهان دریافت تسهیلات هستند، گفت: پرونده متقاضیان این طرح تکمیل شده اما متاسفانه ما نیازمند حمایت مالی به منظور اعطلای تسهیلات به متقاضیان هستیم.

صفایی با انتقاد از نرخ بالای تسهیلات بانکی در استان گفت: نرخ اعطای تسهیلات به منظور ایجاد مشاغل خانگی در استان بسیار بالا است به همین دلیل بسیاری از متقاضیان از دریافت تسهیلات منصرف می شوند.

مدیر کل کار تعاون و رفاه اجتماعی استان خوزستان  تصریح کرد: صندوق مهر امام رضا (ع) پاسخگوی بخشی از نیاز متقاضیان این طرح است اما به صورت کلی اعتبارات استانی در این بخش جوابگوی نیاز نیست.

صفایی با اشاره به اینکه، در طرح مشاغل خانگی مشکلی در بخش ساماندهی نیروها وجود ندارد بلکه متقاضیان رغبتی به استفاده از تسهیلات بانکی ندارند، اظهار کرد: خوزستان نیازمند نگاه خاص و ویژه در بخش اشتغال است.

وی با اشاره به تعطیلی برخی صندق های مهر امام رضا (ع) در استان گفت: اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان می تواند در صورت لزوم نیرو و ساختمان در اختیار این صندوق ها بگذارد تا از تعطیلی آنها جلوگیری شود.

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان خوزستان تصریح کرد: توجه فرمانداران در شهرستان برای به ثمر رسیدن طرح های مشاغل خانگی ضروری است.

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.