تلاش برای جلوگیری از تخریب دبیرستان دخترانه سمیه ایذه

عصر جنوب: مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان از پیگیری این اداره کل برای جلوگیری از اجرای حکم تخریب دبیرستان دخترانه سمیه شهرستان ایذه خبر داد.

محمد تقی زاده اظهار کرد: دبیرستان دخترانه سمیه شهرستان ایذه خوزستان با هفت هزار متر مربع مساحت و ۱۲ کلاس درس نزدیک به ۵۰ سال است که در تصرف آموزش و پرورش بوده و هم اکنون نیز مدرسه در آن دایر است.

وی افزود:  چندی قبل ۲۵ میلیارد ریال از طرف اداره کل نوسازی مدارس صرف مرمت و بازسازی این مدرسه شده است. متاسفانه آموزشگاه مذکور بین ۷ تا ۸ سال است که معارض دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان تصریح کرد: در سال ۹۱ فردی مدعی مالکیت این دبیرستان شده و در دادگاه شهرستان ایذه علیه آموزش و پرورش اقامه دعوا کرده و شعبه دوم دادگاه ایذه مرجع رسیدگی به این پرونده بوده است. متاسفانه علیرغم دفاعیات مستند آموزش و پرورش شعبه رسیدگی کننده اقدام به صدور رای مبنی بر محکومیت آموزش و پرورش به خلع ید و قلع و قمع تمام متحدثات ملک مذکور را نموده است.

تقی زاده خاطرنشان کرد: در راستای دفاع از حقوق آموزش و پرورش و جلوگیری از اجرای حکم این اداره کل اقدامات عدیده ای از جمله درخواست اعمال ماده ۱۸ اصلاحی قانون تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب، مکاتبه با ریاست دادگستری استان در خصوص جلوگیری از اجرای حکم و سایر اقدامات لازم در جهت دفاع از حقوق دولت و آموزش و پرورش از طریق مراجع ذیصلاح در حال پیگیری است.

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.