خوزستان آماده برداشت مرغوب‌ترین عسل

عصر جنوب: رییس اتحادیه زنبورداران خوزستان گفت:‌ زنبورداران با مستقر شدن در مناطق شمالی استان در حال آماده‌سازی کلونی‌های زنبور برای تولید عسل کنار هستند.

امین کریمی عنوان‌کرد: عسل کنار هر ساله از اواخر شهریور تولید و در پایان مهرماه برداشت می‌شود. این نوع عسل یکی از مرغوب‌ترین و با کیفیت‌ترین انواع عسل‌ها است.

وی افزود: عسل کنار عمدتا در ارتفاعات مناطق شمال استان که دارای پوشش گیاهی فراوان است تولید می‌شود. در حال حاضر حدود ۱۰۰ هزار کلونی برای تولید عسل کنار آماده‌سازی شده است.

کریمی با اشاره به میزان تولید عسل گون که در مردادماه انجام شد، اظهارکرد: این ‌نوع عسل  امسال نسبت به سال‌های گذشته بیشتر تولید شد، به طوری که میانگین محصول خالص آن از هر کندو ۵ تا ۷ کیلوگرم بود.

وی خاطرنشان‌کرد: ‌عسل گون از پردرآمدترین نوع عسل است که زنبوردار از آن منتفع می‌شود و زنبورداران سالانه بیشتر هزینه‌های خود را از عسل گون تامین می‌کنند.

رییس اتحادیه زنبورداران خوزستان بیان‌کرد: قیمت هر کیلوگرم عسل بهاره یا گون با توجه به هزینه‌های تولید حداکثر ۴۰ هزار تومان است. همچنین قیمت هر کیلوگرم عسل کوهستان (کنار) یا تابستانه حداکثر ۵۵ هزار تومان است.

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.