خرابی تاسیسات خنک کننده بیمارستان دزفول بیماران را با مشکل مواجه کرده است

عصر جنوبخرابی تاسیسات خنک کننده بیمارستان بزرگ دزفول در گرمای طاقت فرسای منطقه بیماران بستری در این بیمارستان را با مشکل مواجه کرده است.

در شرایطی که دمای هوا در ساعاتی از روز در دزفول تا ۵۰ درجه سانتیگراد نیز افزایش می یابد ، خرابی سیستم خنک کننده بیمارستان دزفول بیماران بستری را کلافه کرده به طوریکه بیماران در تماس با اقوام خود در خواست پنکه و باد بزن می نمایند.

ˈ محسن صانعی راد ˈ از بیماران بستری در بخش جراحی مردان این بیمارستان به خبرنگار ایرنا گفت:شدت دما و گرمای هوا در فضای داخلی بیمارستان به حدی است که بیماران توان تحمل آنرا نداشته و بعضا به محوطه بیرون بیمارستان پناه آورده اند.

وی افزود:برخی بیماران که به امید درمان در این بیمارستان بستری شده اند به دلیل شدت گرما در خواست ترخیص از بیمارستان را دارند.

ˈرضا فلاحی ˈ از همراهان یک بیمار نیز گفت:با مراجعه به بخش های مختلف بیمارستان بزرگ دزفول ، بیمارانی را مشاهده می کنی که بادبزن به دست در راهرو قدم زده و خود را باد می کنند.

وی افزود: تعدادی از بیماران نیز که توان راه رفتن دارند از بخش های بستری به محوطه باز بیمارستان و در زیر سایه درختان پناه برده اند.

وی خاطر نشان کرد:بسیاری از بیماران بستری در این بیمارستان در تماس با اقوام خود درخواست تهیه پنکه برای خنک کردن فضای داخل اتاق می نمایند.

فلاحی همچنین گفت:وضعیت بهداشتی بیمارستان بزرگ دزفول نیز مناسب نبوده و سرویس های بهداشتی آن همچنین بخشی از فضای داخلی بیمارستان فرسوده است.

تعدادی از بیماران بستری در بیمارستان بزرگ دزفول و نیز پرسنل شاغل از خرابی سیستم خنک کننده این بیمارستان شاکی بوده و از کم توجهی مسوولان دانشگاه علوم پزشکی دزفول نسبت به این مشکل گله مندند.

معاون پشتیبانی و خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی دزفول در خصوص خرابی سیستم خنک کننده بیمارستان این شهر گفت:تاسیسات خنک کننده این بیمارستان با عمر ۲۰ سال فرسوده بوده و نیاز به تعمیر اساسی دارد.

ˈعلیرضا خسروپناهˈ در پاسخ به انتقاد فرماندار ویژه دزفول در نشست شورای اداری در رابطه با مشکل پیش آمده در بیمارستان این شهر افزود:

برای بهسازی اساسی تاسیسات خنک کننده این بیمارستان ۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که چنین اعتباری فعلا وجود ندارد.

وی افزود: مشکل پیش آمده در چیلر تاسیسات خنک کننده موجب خرابی آن شده ضمن اینکه تاکنون ۷۰ درصد مشکل با انجام تعمیرات برط رف شده و پیش بینی می شود در روزهای آتی این تاسیسات مجددا وارد مدار شود.

خسروپناه افزود:تعمیر تاسیسات خنک کننده بیمارستان به دلیل فرسودگی

تاسیسات چاره ساز نبوده و ضروری است با تامین اعتبار لازم نسبت به نصب تاسیسات جدید در این بیمارستان اقدام شود.

شهرستان ۵۰۰ هزار نفری دزفول تنها دو بیمارستان دارد ضمن اینکه حدود نیمی از ظرفیت درمانی این بیمارستانها به خدمات رسانی به بیماران استانها و شهرهای همجوار اختصاص یافته است.

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.