سفر وزیر اطلاعات به استان خوزستان/ علوی: توافق هسته‌ای صادرات نفت را به بیش از ۲میلیون بشکه در روز رساند

عصر جنوب – asrejonoob.ir: وزیر اطلاعات گفت: مردم خوزستان همواره حضور بالنده و پرشوری در صحنه داشته اند که حضور در کنار این مردم احساس ویژه و انگیزه حضور مجدد را بوجود آورده است

حجت الاسلام سید محمود علوی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در فرودگاه اهواز اظهار کرد: خوزستان سرزمینی دوست داشتنی با مردمی خوب است چرا که مردم این استان اعم از عرب، لر و فارس سال های سال در جهت حفظ جمهوری اسلامی ایران حماسه آفرینی کرده اند.
وی ادامه داد: سال ها است که مردم از نقاط مختلف کشور در قالب راهیان نور در این استان حضور پیدا کرده و از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس دیدن می کنند.
وی حضور در بین این مردم و در مناطق عملیاتی را همراه یادآوری خاطرات دوران دفاع مقدس دانست و گفت: یادآوری این خاطرات عامل و انگیزه ای حضور پیاپی می شود.
حجت الاسلام علوی ادامه داد: امیدواریم سال ۱۳۹۵ برای همه کشور بویژه مردم خوزستان سال پر خیر و برکتی باشد و شاهد سرسبزی و نشاط مردم باشیم.
عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان، و جمعی از مسئولان استانی در فرودگاه بین المللی اهواز از وزیر اطلاعات استقبال کردند.
حجت الاسلام علوی پیش از این نیز در اواخر اسفند پارسال در سفر به خوزستان ضمن دیدار با برخی سران عشایر و طوایف ، و یادمان های دفاع مقدس، در آخرین جلسه شورای اداری خوزستان در سال ۹۴ شرکت کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمود علوی امروز در دیدار با مردم مسجدسلیمان، اندیکا و لالی که در مصلای بزرگ این شهرستان برگزار شد، اظهارداشت: ایل بختیاری و عشایر غیور ای قوم امتحان خود را به نظام و انقلاب اسلامی پس داده‌اند.

وی افزود: در شرایطی که بیشتر کشورهای منطقه از جمله افغانستان، عراق و کویت ناامنی وجود دارد، با تلاش دستگاههای امنیتی و نظامی و همچنین تلاش بی‌وقفه سربازان گمنام امام زمان (عج) شاهد امنیت روزافزون در کشور هستیم.

وزیر اطلاعات با اشاره به توافق هسته‌ای و برجام بیان کرد: این توافق در پیشرفت و آبادانی کشور مثمر ثمر بوده است.

وی افزود: صادرات نفت خام ایران که تا قبل از توافق هسته‌ای میزان صادرات نفت از ۲ میلیون و ۵۰۰هزار بشکه نفت به ۸۰۰ هزار بشکه رسیده بود ولی بعد از توافق به بیش از ۲ میلیون بشکه نفت رسیده است.

وزیر اطلاعات گفت: برخی دوستان درباره دستاوردهای برجام (توافق هسته ای) کم لطفی کرده و طوری عنوان می کنند که گویی برجام هیچ دستاوردی برای جمهوری اسلامی ایران نداشته است.
به گزارش روزنو، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی در جمع مسئولان، علما و قشرهای مردم مسجدسلیمان، لالی و اندیکا در مصلای نماز جمعه مسجدسلیمان افزود: برجام فشارها را از جمهوری اسلامی ایران برداشت و ایران هراسی را که سال ها قدرت های جهانی روی آن کار کرده بودند، خنثی کرد.
وی گفت: هم اکنون با رفع محدودیت های مالی و اقتصادی، صادرات نفت ایران به ۲ میلیون بشکه در روز رسیده در حالی که پیش از توافق هسته ای صادرات نفت تا ۸۰۰ هزار بشکه در روز رسیده بود و قدرت های جهانی قصد داشتند تا صادرات نفت کشورمان را با تداوم فشارها و محدودیت ها به ۴۰۰ هزار و سپس به صفر برسانند.
وزیر اطلاعات افزود: اگر توافق هسته ای حاصل نمی شد صادرات نفت خام ایران بطور قطع متوقف می شد و فشارها نیز شدیدتر می شد.
وی گفت: برخی گشایش ها در خصوص رفع تحریم ها زمان بر است ولی با این حال مسئولان کشور تا تحقق کامل تعهدات طرف مقابل همه تلاش خود را صرف خواهند کرد.
• ۱۳۹۴ سال بسیار سختی بود 
حجت الاسلام والمسلمین علوی افزود: سال ۱۳۹۴ سال بسیار سختی به لحاظ مالی و محدودیت ها بود ولی به لطف الهی و تدبیر دولت این مشکلات به حداقل رسید.
وی اظهارکرد: دولت یکی از سال های بسیار سخت را پشت سر گذاشت و با همه محدودیت ها حقوق کارکنان دولت را پرداخت کرد.
وی گفت: با وجود توطئه ها، مشکلات و فشارهای ناشی از تحریم های ظالمانه، دولت همه تلاش خود را برای رفع مشکلات بکار بست هر چند آنطور که شایسته این ملت بزرگ بود اهداف مورد نظر محقق نشد و خدمت بیشتر توسط دولت سلب شد.
• با تامین امنیت، چرخ اقتصاد کشور به حرکت در می آید 
وزیر اطلاعات با تبیین نقش امنیت و آرامش در جامعه و آثار مترتب بر معیشت مردم گفت: در حالی که بسیاری از کشورهای اطراف ما و حتی کشورهای اروپایی با چالش امنیتی رو به رو هستند کشور ما در بالاترین رتبه امنیت و آرامش قرار دارد و این به برکت همدلی و مشارکت مردم و دستگاه های مسئول از جمله نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، ارتش، سپاه، بسیج و شورای عالی امنیت ملی است.
وی ادامه داد: باید این امنیت را قدر دانست و کمک کرد در کنار امنیت و نشاط مردم اقتصاد مقاومتی را در کشور عملیاتی کرد تا آسیب پذیری کشور در جهات مختلف به حداقل خود برسد.
وزیر اطلاعات گفت: مجموعه وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان(عج) به عنوان خدمتگزار در کنار مردم، همه تلاش خود را برای تحقق اقتصاد مقاومتی به کار خواهد گرفت.
• تلاش سرویس های اطلاعاتی دشمنان برای مخدوش کردن امنیت کشور 
وزیر اطلاعات اظهار کرد: سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی دشمنان همواره تلاش کرده و می کنند تا امنیت کشور را مخدوش و آن را ناامن کنند ولی به لطف الهی در این هدف ناکام مانده اند.
حجت الاسلام علوی گفت: به لطف جامعه ۸۰ میلیونی و ۱۶۰میلیون چشم بینا، همه تلاش های دشمنان و عوامل آنان در پنجه اطلاعاتی ایران اسلامی قرار گرفته اند و قدرت هیچ مانوری ندارند.
وی افزود: بدخواهان و جبهه استکبار تلاش می کنند تا صدای انفجاری در گوشه ای از کشور شنیده شود ولی به یمن الهی و وحدت آحاد مردم و حضور به موقع در عرصه های سیاسی از جمله انتخابات و راهپیمایی تیر آنان به سنگ خورده و سرخورده شدند.
• قوم لر و بختیاری با همه وجود در خدمت انقلاب ، اسلام و نظام اسلامی است 
وزیر اطلاعات با بیان اینکه قوم لر و بختیاری از اقوام بااصالت، نجیب ، بلند همت و با صفا هستند، گفت: شما با حضور در عرصه ها و دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی نشان داده اید در خدمت به کشور و انقلاب تردید نکرده و نمی کنید و همچنان در پیروی از ولایت و رهبری مصمم و پایدار هستید.
وی به نقش اقوام لر و بختیاری در هشت سال دفاع مقدس و با تجلیل از شهید بهنام محمدی نوجوان ۱۳ ساله بختیاری اظهار کرد: شما مردم مسجدسلیمان با تقدیم یک هزار شهید امتحان خود را پس داده اید و همچنان آماده دفاع از کشور و انقلاب اسلامی هستید.
وزیر اطلاعات اضافه کرد: شما عشایر لر و بختیاری با فداکاری خود در راه اسلام و اهل بیت(ع) و نظام اسلامی، عظمت و دلدادگی خود را به اثبات رساندید و این افتخار برای همیشه تاریخ خواهد ماند.
بنا به این گزارش حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمود علوی روز سه شنبه در بدو ورود به مسجدسلیمان به زیارت شهدای گمنام این شهر رفت و با قرائت فاتحه و نثار گل به مقام والای شهدای ادای احترام کرد.
در این سفر مردم مسجدسلیمان یک دست لباس بختیاری به وزیر اطلاعات اهدا کردند.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.