فعالیت ۶۰ خانه بهداشت روستایی در شادگان

عصر جنوب: رئیس مرکز بهداشت شادگان از فعالیت ۶۰ خانه بهداشت روستایی در شهرستان خبر داد و گفت: ۱۲۱ بهورز در سیستم روستایی شادگان ارائه خدمت می‌کنند.

عبدالعزیز بلاسم با بیان اینکه ۱۲۱ بهورز به روستاهای شهرستان خدمت می‌کنند، اظهار داشت: بالغ بر ۶۰ خانه بهداشت روستایی در مناطق مختلف روستایی شادگان وجود دارد که بهورزان در آنها مشغول ارائه خدمت هستند.

وی افزود: پیش از فعالیت بهورزان برخی بیماری‌ها در مناطق روستایی ایجاد مشکل می‌کرد و مردم روستایی از سلامت مناسب برخوردار نبودند.

رئیس مرکز بهداشت شادگان، با تاکید بر اینکه بهورزان نقش اساسی در رابطه با سلامت روستاها داشته و دارند، عنوان کرد: در گذشته پوشش واکسیناسیون توسط تیم‌های سیار در مناطق روستایی بود که به لحاظ کمی و کیفی مشکلات بسیاری داشت، اما امروز توسط بهورزان این امر به صورت کاملا فعال انجام می‌شود.

بلاسم با اشاره به اینکه با فعالیت مداوم بهورزان شاخص‌های سلامت تغییر محسوس داشته‌اند، گفت: کار بهورزان از حساسیت خاصی برخوردار بوده و انتظار این است که بهورزان بیش از گذشته در حوزه کاری خود فعالیت کنند.

این مسئول با تاکید بر اینکه حوزه کاری بهورزان گسترده و حساس است خاطر نشان کرد: نیاز مردم در حوزه سلامت بسیار است و باید فعالیت ما در این بخش فراتر از این باشد.

وی در پایان متذکر شد: نیازهای مردم به طور مرتب در حال افزایش است و ما باید سطح خدمات‌دهی را بالاتر ببریم.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.