۱۵۰میلیارد ریال برای تامین ایمنی راه های خوزستان اختصاص یافت

عصر جنوب: مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: ۱۵۰میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی در سال جاری برای تامین ایمنی راه های استان اختصاص یافته است.

ˈنصرالله دهقانیˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ۵۰درصد این اعتبار که به تازگی ابلاغ شده از محل اعتبارات ملی و نیم دیگر ملی است که تا پایان امسال هزینه می شود.

وی افزود: این اعتبار برای خط کشی محورها، نصب علایم، گاردریل و تابلوهای هشداردهنده در جاده ها هزینه خواهد شد.

دهقانی گفت: در بودجه ۹۳ اولویت ها و جهت گیری ها روی پروژه های نیمه تمام و با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ تا ۸۰درصد است و با این روند تا دو سال آینده وضعت پروژه ها بالانس می شود و می توان پروژه های جدید را آغاز کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به تصویب یک میلیارد و ۴۰۰میلیون دلار فاینانس خارجی برای استان گفت: در این زمینه تکمیل آزاد راه اندیمشک – اهواز در ادامه کار آزاد راه تهران – بندر امام و آزادراه ایذه – لردگان پیشنهاد شده که در صورت مشارکت سرمایه گذاران می تواند کمک بزرگی برای استان باشد.

وی در عین حال از شروع عملیات ساخت سه راه غیزانیه – هفتکل – باغملک با اولویت حد فاصل غیزانیه – هفتکل تا پایان امسال خبر داد و افزود: امسال همچنین ۳۵کیلومتر از مسیر شلمچه – خرمشهر – آبادان – ماهشهر – هندیجان به سمت بوشهر زیر بار ترافیک می رود.

وی توضیح داد: مجموع محور در حوزه خوزستان ۱۹۰کیلومتر است و تاکنون ۱۲۰کیلومتر آن زیر ترافیک رفته که به طور عمده مربوط به حد فاصل ماهشهر – هندیجان است.

در سفر نخست هیات دولت به خوزستان در دی ۹۲ ارتقای ایمنی جاده ها اولویت مهم دولت در این استان عنوان شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.