مغایرت ۵۶۱ نمونه محموله صادراتی و وارداتی با نظارت استاندارد خوزستان

عصر جنوب: مدیرکل استاندارد خوزستان از مغایرت ۵۶۱ نمونه محموله صادراتی و وارداتی با استانداردهای ملی با نظارت این اداره کل خبر داد.

رضا دهدشتی‌زاده اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۱۷ هزار و ۱۵۵ نمونه از بخش‌های مختلفی همچون واحدهای تولیدی، واحدهای صنفی (در راستای طرح اجرای هماهنگ استاندارد) و محموله‌های صادراتی و وارداتی توسط کارشناسان این اداره کل و شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده اخذ شده است.

وی افزود: ۱۱۷ هزار و ۳۱۳ مورد آزمون توسط آزمایشگاه‌های همکار مورد تایید صلاحیت این اداره کل و آزمایشگاه‌های اداره کل استاندارد خوزستان بر روی نمونه‌های فوق انجام شده است.

مدیرکل استاندارد خوزستان تصریح کرد: نمونه‌های فوق در زمینه‌های مختلف از جمله لوازم خانگی، صوتی و تصویری، صنایع غذایی و کشاورزی، شیمیایی، مصالح ساختمانی، مکانیک و فلزشناسی، برق و الکترونیک، نساجی و سلولزی و… هستند که آزمون‌های مختلفی از جمله معیار مصرف انرژی، نشانه‌گذاری، توان، نوع مواد به کار رفته، آزمون‌های ابعادی، فیزیکی، مکانیکی، مقاومت در برابر حرارت، مقاومت فشاری، استحکام، چگالی، فلزات سنگین، بسته بندی، رنگ، طعم، باقیمانده سموم، بافت شناسی و… بر روی آنها انجام می‌شود.

دهدشتی‌زاده در پایان خاطر نشان کرد: بر اساس نتایج آزمون اعلام شده ۱۶ هزار و ۵۹۴ نمونه با استانداردهای ملی مربوطه مطابقت داشته و ۵۶۱ نمونه نیز مردود و مغایر با استانداردهای ملی مربوطه اعلام شده است.


مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.