ایجاد اشتغال توسط مراکز کاریابی خوزستان ۲۷ درصد رشد یافت

عصر جنوبمدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: ایجاد اشتغال توسط مراکز کاریابی استان از آغاز امسال تا کنون نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۷ درصد رشد نشان می دهد.

 

ˈ هوشمند صفاییˈ اظهار داشت: از ابتدای امسال تا کنون یک هزار و ۸۹۰ نفر افراد جویای کار در استان توسط مراکز کاریابی جذب بازار کار شده اند که نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۷ درصد رشد نشان می دهد.

وی افزود : تعداد جویندگان کار ثبت نام شده در کاریابی ها ۱۲ هزار و ۴۶۶ نفر بوده که از این تعداد سه هزار و ۱۸۰نفر زن و ۹ هزار و ۸۲ نفر مرد هستند و از لحاظ میزان تحصیلات نیز ۳۷ درصد از ثبت نام شدگان زیر دیپلم ، ۲۱ درصد دیپلم و ۴۲ درصد فارغ التحصیل دانشگاه ها هستند.

صفایی در ادامه با اشاره به نیاز بازار کار به افراد متخصص و دارای مهارت فنی و حرفه ای، از ثبت نام شدگان خواست با کسب مهارت فنی، سطح توانایی های خود را افزایش دهند تا بدین وسیله زودتر وارد بازار کار شوند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: در حال حاضر تعداد ۳۴ مرکز کاریابی غیردولتی داخلی و یک مرکز کاریابی بین المللی در سطح استان فعال هستند و تعداد فرصت های شغلی اعلام شده به آن ها سه هزارو ۸۵۷ مورد است.

دبیر کارگروه اشتغال استان با اشاره به موضوع بند«و» ماده ۸۰ برنامه پنجم توسعه مبنی بر معافیت کارفرمایان از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما در به کارگیری نیروی جدید افزود: تا پایان تیرماه سال جاری به ترتیب ۴۴۰ کارفرما و ۱۱۹۸ نفر از مزایای این قانون بهره مند شده اند.

وی تصریح کرد: همچنین مراجعه کنندگان به دفاتر کاریابی نسبت به مدت مشابه پارسال، در میان کارفرمایان ۳۶ درصد و کارجویان ۳۲ درصد افزایش داشته است.

صفائی بیان داشت: با توجه به فرصت باقی مانده تا پایان برنامه پنجم توسعه (۲۹/۱۲/۹۴) شمار بیشتری از متقاضیان از مزایای این قانون بهره مند می شوند.

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.