توافق استاندار خوزستان و شرکت فرودگاه‌های کشور برای بهره‌برداری از فرودگاه مسجدسلیمان

عصر جنوب: مدیر کل فرودگاه‌های خوزستان از توافق استاندار خوزستان و شرکت فرودگاه‌های کشور برای بهسازی و بهره‌برداری از فرودگاه مسجدسلیمان خبر داد.

ناصر صفاری امروز اظهار کرد: فرودگاه‌های بین‌المللی اهواز روزانه با ۸۰ پرواز داخلی و خارجی و حدود ۲ هزار و ۳۰۰ نفر مسافر در سطح فرودگاه کشور بعد از فرودگاه بین‌المللی مهرآباد، شهید هاشمی مشهد و شهید دستغیب شیراز مقام چهارم را دارد.

وی با بیان اینکه ترمینال داخلی فرودگاه بین المللی اهواز گنجایش این مسافران را ندارد افزود: احداث ترمینال ۶ هزار و ۵۰۰ مترمربع و حج فرودگاه بین‌المللی اهواز با حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی و با همکاری استانداری خوزستان و شرکت فرودگاه‌های کشور نیز در حال اجرا و پیگیری است که تا یکسال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر کل فرودگاه‌های خوزستان از همیاری و پیگیری‌های دولت و استاندار خوزستان گفت و ادامه داد: با هماهنگی‌های شرکت فرودگاه‌های کشور طرح توسعه ترمینال داخلی فرودگاه اهواز به مساحت ۳ هزار متر مربع توسعه خواهد یافت که هم‌اکنون این پروژه در حال اجراست.

صفاری در خصوص فرودگاه مسجدسلیمان نیز گفت: با پیگیری استاندار خوزستان و توافقنامه با شرکت فرودگاه‌های کشور مقرر گردیده این فرودگاه پس از بهسازی و عملیاتی شدن به بهره‌برداری برسد.

وی در رابطه با فرودگاه جدید اهواز نیز چنین عنوان کرد: فرودگاه جدید بین‌المللی اهواز در زمینی به مساحت یکهزار و ۲۴۰ هکتار و در مسیر آزادراه ماهشهر به اهواز قرار گرفته که حدود ۹ هزار متر دیوارکشی آن به اتمام رسیده است.

 

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.