رئیس میراث فرهنگی شوش خبر داد: ارسال ۱۴ طرح گردشگری در شوش به اداره کل میراث فرهنگی

 عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: رئیس اداره میراث فرهنگی شوش گفت: در این شهرستان ۱۴ طرح گردشگری عمدتا در زمینه احداث مجتمع های گردشگری، هتل و رستوران سنتی به اداره کل میراث فرهنگی خوزستان ارسال شد.

سعید دیناروند اظهار کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی، تاریخی، فرهنگی شهرستان شوش و حضور چهار فصل گردشگران داخلی و خارجی، یکی از مباحث جدی و مورد اهمیت بحث ایجاد و توسعه زیر ساخت های گردشگری با هدف اشتغالزایی و جذب گردشگران و همچنین ایجاد رفاه و رضایت در زمینه اسکان گردشگران است.وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع در فضای مجازی نسبت به اطلاع رسانی سرمایه گذاران شهری و روستایی اقدام شده تا با جذب سرمایه گذار رسالت خود را در این بخش انجام دهیم.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوش تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۴ طرح گردشگری که عمدتا در زمینه احداث مجتمع های گردشگری، هتل و رستوران سنتی هستند توسط اداره میراث فرهنگی بررسی و به منظور اخذ موافقت اولیه به اداره کل ارسال شده است.

دیناروند ادامه داد: این طرح ها بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبارات و اشتغالزایی حدود ۳۰۰ نفر خواهند داشت.

وی خبر داد: تاکنون چهار طرح با تسهیلاتی بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی حدودا ۱۰۰ نفر در استان مصوب و برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شدند؛ از این مرحله به بعد سرمایه گذاران بایستی با جدیت تا مرحله وصول نتیجه پیگیری لازم را به عمل آورند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوش در پایان تأکید کرد: از آنجایی که رسالت مهم سازمان میراث فرهنگی اشتغال و توسعه اقتصادی بوده این اداره بحث اشتغال را در اولویت کاری خود قرار داده و با اطلاع رسانی و جذب سرمایه گذار در این مسیر همگام با سرمایه گذاران خواهد بود.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.