صیادی تا نیمه اردیبهشت در شوش ممنوع است

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان شوش از ممنوع بودن صیادی در این شهرستان تا ۱۵ اردیبهشت ماه خبر داد.

فیروز حاجی کلی گفت: ممنوعیت صیادی از ۳۰ بهمن ماه ۹۶ شروع شد و تا ۱۵ اردیبهشت ممنوع است و با هر گونه صیادی غیرمجاز برخورد قانونی می شود.
حاجی کلی افزود: کسانی که در اطراف نهر مالح و دیگر مکان ها اکنون ماهی گیری می کنند مجوز یا پروانه صیادی ندارند. ما به همه کسانی که پروانه می گیرند آموزش کافی می دهیم.
وی یادآور شد: در دوره های آموزش حتی مشخص می کنیم چه روزهایی می توانند ماهی گیری کنند و چه روزهایی صیادی ممنوعیت دارد. مثلا برخی نمی دانند که صیادی در شب به طور کلی ممنوع است. طبق دستورالعمل سازمان محیط زیست قبل از طلوع آفتاب و بعد از غروب نباید صیادی صورت گیرد.
رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان شوش همچنین گفت: صیادان باید در مناطقی که اعلام می شود صیادی کنند مثلا صیادی در پارک ملی ممنوع است.
صیادان علاقمند به گرفتن پروانه صیادی و آموزش رایگان می توانند با شماره ۴۲۸۱۲۲۱۵ اداره محیط زیست شهرستان شوش تماس یا به آدرس اداره محیط زیست شهرستان شوش جنب بنیاد مسکن و سینما آزادی مراجعه کنند. کلیه آموزش ها در این زمینه رایگان است.
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.