اعطای تسهیلات کم‌بهره به کشاورزان خوزستانی/ سالانه ۱۶ میلیون تن محصولات کشاورزی در خوزستان تولید می‌شود

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: رئیس جهاد کشاورزی خوزستان از اعطای تسهیلات کم‌بهره به کشاورزان خوزستان خبر داد و گفت: خوزستان با تولید سالانه ۱۶ میلیون تن محصولات کشاورزی مقام اول تولید این محصولات در کشور را کسب کرده است.

کیخسرو چنگلوایی  اظهار کرد: با توجه به نیاز بخش‌های مختلف کشاورزی یک و نیم میلیارد دلار تسهیلات با سود ۴ درصد از محل صندوق توسعه ملی برای طرح‌های ارائه‌شده توسط کشاورزان و روستاییان خوزستانی در نظر گرفته‌شده است.

وی افزود: استانداری خوزستان و بانک کشاورزی نیز تفاهم‌نامه‌ای در جهت واگذاری ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره به امضا رسیده است.

رئیس جهاد کشاورزی خوزستان شهرستان شوش را پیشتاز احداث گلخانه برشمرد و گفت: ۲۰ میلیارد تومان اعتبارات ۲ درصد به میزان نامحدود با مشارکت بانک سینا به متقاضیان احداث گلخانه پرداخت می‌شود.

وی بابیان اینکه شهرستان شوش از قطب‌های کشاورزی کشور است، بر توجه ویژه به بخش کشاورزی این شهرستان تأکید کرد و افزود: کارگروهی مشترک از سازمان آب و برق و جهاد کشاورزی جهت حل مشکلات کانال‌ها و تأمین آب زمین‌های کشاورزی تشکیل و تصمیمات اتخاذشده در کارگروه ماده ۱۱ قانون عملیاتی می‌شود.

چنگلوایی خواستار پیگیری جدی اجرای فاز دوم طرح ۵۵۰ هکتاری مقام معظم رهبری در شهرستان شوش شد و بیان کرد: در حال حاضر ۱۶ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در استان خوزستان تولید می‌شود با اجرا و تکمیل طرح ۵۵۰ هکتاری افق کشاورزی استان خوزستان در سال ۱۴۰۴ به ۲۷ میلیون تن می‌رسد.

وی از خریداری ۳۵۵ هزار تن گندم از کشاورزان در فصل برداشت گذشته خبر داد و گفت: ۴۷ هزار هکتار ذرت دانه‌ای به‌صورت پاییزه کشت‌شده است و به‌زودی از مزارع برداشت خواهد شد.

رئیس جهاد کشاورزی استان خوزستان بیان کرد: برای برداشت ذرت از این سطح قرارداد انبارهای موردنیاز بسته‌شده است قیمت خرید ذرت در بورس نیز حداقل ۲۰۰ تومان نسبت به سال گذشته افزایش داشته است

/فارس