آغاز برداشت گندم، جو و کلزا در شهرستان شادگان

عصر جنوب – asrejonoob.ir: سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شادگان گفت: برداشت گندم، جو و کلزا از ۲۱ هزار و ۹۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان آغاز شد.

جبار حمادی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:در سال زراعی جاری ۱۷ هزار هکتار از زمین های کشاورزی به کشت گندم، چهار هزار و ۵۰۰ هکتار به کشت جو و ۴۰۰ هکتار کشت کلزا اختصاص یافته است.
وی اظهارکرد: با ورود به موقع کمباین های برداشت محصول و شرایط جوی مناسب کار برداشت گندم، جو و کلزا از هفته جاری در زمین های کشاورزی شادگان آغاز شد.
حمادی گفت: تمامی مراکز خرید محصولات پاییزه این شهرستان در دهستان های دارخوین، بوزی و حسینی فعالیت خود را آغاز کرده و آماده خرید محصول گندم، جو و کلزا از کشاورزان به صورت شبانه روزی هستند.
آب و هوای گرم و مرطوب شهرستان شادگان سبب رواج محصولات گرمسیری در این ناحیه شده ‌است. گندم، خرما و برنج از عمده‌ترین محصولات کشاورزی منطقه به شمار می‌روند.
زندگی اقتصادی مردم شادگان بر کشاورزی استوار است. از محصولات زراعی منطقه گندم، جو، شلتوک و صیفی‌جات اهمیت بیشتری دارند و علاوه بر این محصولات بهره‌برداری از نخیلات از فعالیت های مهم مردم شادگان می‌باشد.
وجود دو رودخانه کارون و جراحی و بیش از ۵۷ هزار هکتار زمین کشاورزی قابل کشت، شادگان را از جمله مناطق مهم اقتصادی تبدیل کرده است.

 

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)