وزیر نیرو : دولت منابع کافی برای تولید انرژی‌های تجدیدپذیر ندارد

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: وزیر نیرو با بیان اینکه دولت منابع کافی برای ورود به تولید انرژی‌های تجدید پذیر ندارد، گفت: اگر منابعی باشد در بحث آب شرب و فاضلاب هزینه می‌شود.

رضا اردکانیان ظهر امروز درباره عدم توجه دستگاه‌های عامل، به انرژی‌های تجدیدپذیر و به‌طور ویژه انرژی خورشیدی در خوزستان، اظهار کرد: این موضوع ارتباطی به دستگاه‌های عامل ندارد و سرمایه‌گذار باید وارد سایت ساتبا شود و فرم پر کند و برای مشارکت اظهار تمایل کند.
وی در پاسخ به این سوال که چرا دولت برای این موضوع پیش‌قدم نمی‌شود، گفت:  دولت منابع زیادی در اختیار ندارد، اگر بودجه‌ای باشد دولت باید ابتدا در مواردی مانند تصفیه فاضلاب و اتمام پروژه‌های آبرسانی روستایی و نظایر این‌ها را پیگیری کند. این راهی است که باز شده که بخش خصوصی داخلی و خارجی بیایند و سرمایه‌گذاری کنند  دولت تصمیم دارد طبق اصل ۴۴ حتی نیروگاه‌های موجود را هم واگذار کند.
وزیر نیرو بیان کرد: ما بخش خصوصی را تشویق می‌کنیم بیایند و در احداث نیروگاه‌های سیکل ترکیبی مشارکت کنند ولی به‌هرحال اولویت ما تامین آب شرب و تصفیه فاضلاب است اما برای انرژی هم اولویت قائل هستیم و حتی بحث خرید تضمینی را مطرح کرده‌ایم که اگر بخش خصوصی انرژی تولید کند با قیمتی بالاتر از عرف آن را خریداری می‌کنیم.