بازداشت عامل برداشت غیرمجاز اینترنتی در مسجدسلیمان

 عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir:فرمانده انتظامی مسجدسلیمان ازشناسایی و دستگیری فردی ۱۹ ساله که مبلغ ۲۰ میلیارد ریال به صورت اینترنتی از ۵ هزار فقره حساب بانکی به صورت غیرمجاز برداشت کرده بود توسط ماموران پلیس فتا این شهرستان خبر داد.

 سرهنگ کارآگاه علی حسینی گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده قضائی مبنی بر برداشت غیرمجاز به مبلغ ۲۰ میلیارد ریال به صورت غیرمجاز از ۵۰۰۰ حساب بانکی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی های فنی و پلیسی مشخص شد متهم با برنامه نویسی و طراحی روبات در شبکه اجتماعی تلگرام و همچنین درگاه جعلی بانک از افراد درخواست وارد کردن اطلاعات کارت عابربانک کرده و به وسیله اطلاعات اخذ شده مال باختگان اقدام به برداشت غیرمجاز می کرده است.

سرهنگ حسینی اضافه کرد: با انجام تحقیقات اولیه و بررسی های فنی و تخصصی انجام شده، نهایتاً متهم شناسایی و دستگیر و ضمن اعتراف به بزه انتسابی انگیزه خود را سودجویی عنوان داشت.

فرمانده انتظامی شهرستان مسجدسلیمان در پایان ضمن اشاره به تحویل متهم به مرجع قضائی توصیه کرد: به تبلیغات گروه ها و کانال های برای عضویت در روبات های مشکوک و خاص اعتماد نکرده و همچنین از نصب نرم افزارهای ناشناس از منابع نامتعبر جدا خودداری کنید و هنگام وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود در پرداخت های اینترنتی حتما موارد امنیتی را رعایت کرده تا دچار کلاهبرداری از طریق صفحات و درگاه های جعلی و فیشینگ نشوید.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.