برق مازاد پتروشیمی فجر به شبکه سراسری منتقل می شود

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: شرکت پتروشیمی فجر برق مازاد خودرا از طریق دو خط ۴۰۰ کیلو ولت به مدیریت شبکه برق سراسری کشور ارسال می کند

 

مدیر عامل شرکت پتروشیمی فجر گفت: ظرفیت تولید برق دراین مجتمع پتروشیمی ۹۰۰ مگاوات است که مازاد تولید با هماهنگی وزارت نیرو در برخی از ماههای سال  به شبکه برق کشور تزریق می شود.

علیرضا شمیم اظهار کرد: این شرکت از آنجا که به عنوان قلب تپنده منطقه ویژه اقتصادی نامیده می شود، نقش مهمی در تولید و توزیع سرویس های جانبی برای شرکت های فرآیندی منطقه برخوردار است، چراکه هدف پتروشیمی فجر تولید مستمر و توسعه پایدار در سرویس دهی به موقع و مورد اعتماد در این منطقه است.

وی تصریح کرد: منحصر به فردترین پایلوت تصفیه‌خانه صنعتی  صنعت نفت ایران خرداد ماه با اعتباری افزون بر ۸ میلیارد ریال در پتروشیمی فجر ماهشهر به بهره‌برداری رسید که با هدف صیانت از محیط زیست ساخته شده است.

علیرضا شمیم عنوان کرد: در این پایلوت چندمنظوره تصفیه پساب، پنج فرایند بیولوژیکی تصفیه پساب به صورت یکپارچه در یک واحد پیاده‌سازی شده که این طرح به طور چشم‌گیری باعث کاهش هزینه‌های ساخت و احداث و نیز فضای مورد نیاز شده است.

مدیرعامل پتروشیمی فجر با بیان این که تمام مجتمع‌های پتروشیمی که به نوعی پساب صنعتی تولید می‌کنند می‌توانند از این پایلوت به منظور ارزیابی و آنالیز پساب مورد نظر استفاده کنند افزود: دانش فنی یکپارچه‌سازی پنج واحد تصفیه پساب بیولوژیکی در یک پایلوت، تست و بهینه‌سازی مواد شیمیایی ساخت داخل، کاهش چشمگیر هزینه‌های احداث پایلوت برای دستیابی به تکنولوژی و بهینه‌سازی فرایند از جنبه‌های نوآورانه این پایلوت به شمار می‌رود.

وی خاطرطنشان کرد: با توجه به رویکرد جدید و با برنامه ریزی های صورت گرفته و وجود ظرفیت های خالی بالقوه در تأمین انرژی، در یک افق پنج ساله به بازار انرژی کشورهای منطقه وارد خواهیم شد وتمام اقدامها و پیش زمینه های تحقق این هدف در حال آماده سازی است.

شرکت پتروشیمی فجر به منظور تولید و توزیع سرویس‌های جانبی شامل برق بخار،اکسیژن،نیتروژن،آرگون،هوای فشرده،آب‌های صنعتی و تصفیه پسابهای صنعتی در سایت‌های ۲ و ۴ منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر ماهشهر واقع در شمال غربی خلیج فارس قرار گرفته است.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.