نخستین جشنواره‌ برداشت خارک و رطب در بندرماهشهر برگزار می‌شود

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: دبیر اجرایی نخستین جشنواره‌ی برداشت خارک و رطب از برگزاری جنشواره خارک و رطب در روستای خلافیات شهر چمران شهرستان بندرماهشهر در هشتم و نهم شهریور خبر داد.

شکوفه عساکره با بیان این خبر اظهارداشت: یکی از محصولات ارزشمند شهرستان بندرماهشهر که علاوه بر تامین نیازهای استان به سایر نقاط کشور و حتی خارج از کشور نیز ارسال می‌شود خارک، رطب و خرما بوده که شناساندن این توانمندی با هدف معرفی روستاها و حمایت از تولیدکنندگان می تواند باعث انگیزه‌ی بیشتر کشاورزان و باغداران و رونق کسب و‌ کار آنان گردد.
وی گفت: بنابراین تصمیم گرفتیم  تا نخستین جشنواره‌ی نمادین برداشت خارک و رطب را امسال در شهرستان بندرماهشهر، شهر چمران، روستای خلافیات در تاریخ هشتم و نهم (پنج شنبه و جمعه) که زمان برداشت این محصول است را با همکاری و مجوز اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری برگزار نمائیم.
دبیر اجرایی نخستین جشنواره‌ی برداشت خارک و رطب با اشاره به اینکه در کنار این برداشت غرفه های صنایع دستی،غذاهای محلی و نیز نمایشگاه و فروش خارک و رطب نیز برپا خواهد شد از عموم شهروندان شهرستان و استان جهت حضور در این جشنواره دعوت کرد.
وی با اشاره به اینکه در این جشنواره علاوه بر مسئولین محلی و شهرستان، شاهد حضور مدیران استانی از جمله مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و‌ گردشگری و نیز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز خواهیم بود ابراز امیدواری کردند شاهد برپایی این جشنواره بصورت سالیانه در یکی از روستاهای شهرستان باشیم.
عساکره در پایان ضمن تشکر از همکاری های خوب فرمانداری، شهرداری ها و اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و‌ گردشگری شهرستان و نیز بخشداری و دهیار خلافیات، ابراز امیدواری کردند توجه به روستاها در دستور کار مسئولین قرار گیرد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: روستای خلافیات در کیلومتر ۲۰ آزاد راه خلیج فارس روبروی تابلوی ۸۰ کیلومتری اهواز واقع شده است.
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.