معاون وزیر نفت: زیرساخت ها برای ساخت منطقه ویژه در بندرماهشهر مهیاست/ سطح رفاه اجتماعی باید در خوزستان ارتقا یابد

عصر جنوب – asrejonoob.ir: معاون وزیر نفت گفت: راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی خیلی برای دولت سنگین است.

مرضیه شاهدایی امروز در جلسه سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه ماهشهر اظهار داشت: باید برای توسعه منطقه در حواشی خلیج فارس و دریای عمان بررسی‌های لازم را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه هزینه‌های سنگینی برای تأمین زیرساخت‌های توسعه لازم است، افزود: احداث و راه‌اندازی منطقه ویژه بسیار برای دولت سنگین است.

معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه دولت باید برای احداث و راه‌اندازی منطقه ویژه سرمایه‌گذاری لازم را داشته باشد، بیان کرد: این موضوع به این علت است که بخش خصوصی امکان سرمایه‌گذاری در زمینه زیرساخت را ندارد و مناطق ویژه کیش، قشم، عسلویه و ماهشهر نیز همه با ایجاد زیرساخت‌ها توسط دولت راه اندازی شد.

وی با اشاره به برخی از مشکلات منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر، با بیان این نکته که اکنون از نیمی از ظرفیت ماهشهر استفاده می‌شود، تصریح کرد: اسکله‌های این منطقه ظرفیت بیشتری دارند، جاده‌ها و خطوط خوراک و محصول هنوز هم ظرفیت دارند که باید از آنها بهره لازم را برد.

شاهدایی با بیان اینکه از مجموعه ظرفیت فجر یک و ۲ در منطقه ماهشهر اصلا استفاده نمی‌شود، گفت: می‌توان واحدهای جدید را احداث کرد ولی به دنبال این هستیم که از ظرفیت‌های خالی منطقه استفاده شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های منطقه ویژه ماهشهر عنوان کرد: برای سرمایه‌گذاری متقاضی زیاد وجود دارد و خارجی‌ها نیز برای این کار اعلام آمادگی کردند ولی باید زمین‌های بالای ۲۰ هکتار را در اختیار آنها قرار دهیم.

معاون وزیر نفت، صنعت پتروشیمی را پیشتاز اجرای مسئولیت‌های اجتماعی معرفی کرد و ادامه داد: این صنعت برای توسعه منطقه اقتصادی و رشد اقتصاد کشور خوب است ولی خطراتی نیز از سوی آن مردم منطقه را تهدید می‌کند. باید برای کاهش خطرات پتروشیمی برای مردم فضای سبز توسعه یابد و کمر همت برای اشتغالزایی مردم ببندیم.

معاون وزیر نفت گفت: به دنبال ارتقای سطح رفاه اجتماعی در استان خوزستان هستیم

مرضیه شاهدایی سه شنبه شب در حاشیه بازدید از منطقه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز در حقیقت جلسه ای در حضور استاندار، مدیرعاملان شرکت های مستقر در منطقه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر و مقامات استانی و بازدید از منطقه صنعت پتروشیمی داشتیم.

وی افزود: مسائلی پیرامون فعالیت های اجتماعی در ماهشهر، سربندر، شهرک های حاشیه نشین اطراف، مشکلات صنعت و توقعات از استانداری و فرمانداری، انتظارات فرمانداران و شهرداران از صنعت همه مطرح و تبادل نظر شد.

معاون وزیر نفت گفت: تمام اینها برای این بود که هم در راستای ارتقای رفاه و زندگی مردم منطقه تلاش کنیم و هم صنعتگران، مقامات استانی و شهرداری سطح رفاه اجتماعی را در منطقه افزایش دهیم.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • خانم شاهدایی لطفا بگین برای ما مردم میخوائید چی کنید؟