استاندار: موافق راه اندازی فاز دوم منطقه ویژه پتروشیمی بندرماهشهر هستم

عصر جنوب:  استاندار خوزستان گفت: همه موافق هستیم که فاز دوم طرح توسعه منطقه ویژه ماهشهر انجام شود ولی باید به مسائل زیست محیطی نیز توجه ویژه ای شود.

غلامرضا شریعتی صبح امروز سه شنبه در جلسه سرمایه گذاری که با حضور شاهدایی معاون وزیر نفت، شهیدی نیا مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر و جمعی دیگر از مسئولان برگزار شد، اظهار کرد: امیدوارم این بازدیدها سطح آشنایی ما را از پتانسیل ها بیشتر کرده و باعث تبادل و همکاری بیشتر هم شود.

وی افزود: امروز یک مقداری ارتباطات ارگانیک منطقه ویژه با دانشگاه ها و استان کم است و ارتباطات فعال را با تهران دارند. باید تلاش کنیم که زیرساخت های لازم را برای منطقه ویژه فراهم کنیم تا باعث افزایش ارتباطات آنها با استان شود و استان از خدمات اجتماعی و مسائل مختلف آن بهره مند شود.

استاندار خوزستان تصریح کرد: باید نیازهای این منطقه به وسیله استان فراهم شود ولی باید این ارتباط منطقه با استان را افزایش دهیم.

شریعتی گفت: از این بابت باید قدم اول را برداریم و آن هم انتقال وجوه در گردش منطقه از تهران به خوزستان است.

وی ادامه داد: همه موافق هستیم از اینکه فاز دوم طرح توسعه این منطقه انجام شود و با توجه به وجود زیرساخت ها قطعا هزینه کمتری برای دولت دارد ولی باید به مسائل زیست محیطی توجه ویژه ای شود.

استاندار خوزستان عنوان کرد: با توجه داشتن به مسائل زیست محیطی یک مقداری از دغدغه مردم منطقه نسبت به مسائل کاهش پیدا می کند. البته در این مدت تلاش وزارت نفت و خود منطقه ویژه پتروشیمی برای انجام کارهای زیست محیطی و کاهش آلودگی در منطقه خیلی جدی بوده و در این زمینه همت خود را به کار گرفتند.

شریعتی بیان کرد: طرح آماک در حال به سرانجام رسیدن است و در حوزه هورالعظیم به دستور وزیر نفت فرآیند خشک شدن منتفی شده و آب در هور جاری شده است. بنا شد تا حفاری ها را در آب انجام و حداقل خطرات زیست محیطی ایجاد شود، همچنین در این مدت همواره به تذکرات مسائل زیست محیطی توجه می کنند.

وی یادآور شد: باید نسبت به مسائل زیست محیطی توجه داشته باشیم ولی نفی موضوع مسئله را حل نمی کند، بنابراین باید نسبت به رعایت قواعد زیست محیطی اقدام کنیم.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.