نتقاد استاندار خوزستان از ضعف ارتباط ارگانیک منطقه بندرماهشهر با دیگر بخش‌های استان

عصر جنوب:  استاندار خوزستان با انتقاد از ضعف ارتباط ارگانیک منطقه ماهشهر با بخش‌های مختلف استان، گفت:بیشتر این ارتباطات در تهران متمرکز شده است، ولی لازم است نیازهای منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با استفاده از ظرفیت‌های موجود در خوزستان برطرف شود.
غلامرضا شریعتی روز سه شنبه در نشست هماهنگی با مرضیه شاهدایی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و جمعی از مدیران منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر ماهشهر، از آمادگی استانداری خوزستان برای کمک به توسعه صنایع پتروشیمی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با رعایت اصول زیست‌محیطی و همسو با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خبر داد.
استاندار خوزستان گفت:با موافقت رئیس جمهور و وزیر نفت، سه درصد مبلغ نهایی سرمایه‌گذاری‌ در مناطق باید برای تامین زیرساخت ها و ارائه خدمات اجتماعی آن منطقه هزینه شود که این مهم در حال نهایی شدن است.
شریعتی ادامه داد:سرمایه‌گذار موظف است سه درصد از مبلغ کل سرمایه ‌گذاری را برای تامین خدمات اجتماعی و زیرساخت ها همچون راه هزینه کند.
استاندار خوزستان همچنین از آمادگی و حمایت استانداری برای تامین زیرساخت‌های جدید و آسان سازی روند انتقال سرمایه به این استان خبر داد.
شریعتی با بیان اقدامات دولت در حفاظت از محیط زیست به ویژه در تالاب هورالعظیم، گفت:رعایت مسائل زیست محیطی و حفظ محی زیست را اصل اساسی می‌ دانیم، ولی در کنار آن خام ‌فروشی نفت باید قطع شده و توسعه صنایع پایین ‌دستی نیز باید گسترش یابد.
استاندار خوزستان افزود:گر بنا داریم تا منویات رهبری و سیاست‌ های دولت تدبیر و امید را دنبال کنیم، راهی جز توسعه صنایع پایین‌ دستی نفت نداریم.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.