تشدید نظارت‎های دامپزشکی خوزستان ویژه نوروز ۱۴۰۰

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: مدیر کل دامپزشکی خوزستان از تشدید نظارت بهداشتی بر مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی در ایام نوروز ۱۴۰۰ خبر داد.
دکتر مصطفی کنارکوهی با تبریک فرا رسیدن نوروز سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: برای تأمین امنیت غذایی شهروندان در ایام تعططیلات عید، نظارت‏‎های بهداشتی دامپزشکی بر مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده‎های خام دامی تشدید می‎‏شود.

وی با بیان اینکه در تعطیلات سال نو، مصرف فرآورده‎های خام دامی و مواد پروتئینی افزایش می‎یابد، افزود: با افزایش میزان عرضه و تقاضای محصولات و مواد پروتئینی خام دامی ممکن است استانداردها و شاخص‎های بهداشتی تحت تاثیر قرار بگیرند لذا دامپزشکی با اعمال نظارت‎های بیشتر مانع از این رویکرد می‎شود.

مدیرکل دامپزشکی خوزستان تصریح کرد: در طول این مدت کارشناسان و بازرسان دامپزشکی در قالب اکیپ‌های‌ ویژه بهداشتی‌، نظارت بر مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده‎های خام دامی، رستوران‌ها، چلوکبابی‌ها، خودروهای ویژه حمل فرآورده های خام دامی، کشتارگاه‌ها و سردخانه‌ها را بر عهده دارند.

کنارکوهی در پایان بیان کرد: این طرح از ۲۵ اسفند ماه سالجاری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا به بهترین نحو ممکن و فراگیرتر از سالهای گذشته و با مشارکت ۱۹۸ نفر از کارشناسان دامپزشکی در قالب ۴۶ اکیپ ثابت و سیار در دو نوبت کاری صبح و عصر آغاز و تا پایان تعطیلات عید ادامه دارد.