خدمت رسانی دامپزشکی خوزستان در مناطق صعب العبور ادامه دارد

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: به گزارش عصرجنوب ایمن سازی دامهای عشایر استان و کوچ رو از وظایف اصلی سازمان دامپزشکی است که در همین راستا همه ساله اداره کل دامپزشکی استان با تجهیز اکیپ های عملیاتی در مناطق صعب البور استان اقدام به خدمات رسانی به این عزیزان می نماید که یکی از این مناطق احمد فداله دزفول می باشد که امسال نیز همانند سالهای گذشته با برنامه ریزی صورت گرفته در طی ۲ هفته و تجهیز ۲ اکیپ عملیاتی خدماتی به دامداران منطقه ارائه نمود.

دکتر مصطفی کنار کوهی مدیر کل دامپزشکی استان خوزستان با بیان اینکه منطقه احمد فداله شهرستان دزفول یکی از صعب البور ترین مناطقی ست در کشور که همه ساله دامپزشکی استان خوزستان با امکانات موجود اقدام به خدمات رسانی به عشایر و دامداران حاضر در منطقه می نماید که با توجه به محرومیت منطقه و ارتفاعات صعب العبور هر ساله عملیات خدمات رسانی با جدیت و صعوبت بسیار اجرا می گردد.

دکتر کنار کوهی افزود: براساس وظایف ذاتی دامپزشکی و در راستای ایمن سازی دام های منطقه مطابق با دستور العمل های سازمان دامپزشکی به این منظور سالیانه در دو نوبت اکیپ های اداره کل دامپزشکی استان و شهرستان دزفول به منطقه اعزام می گردند.

این مقام مسئول بیان کرد:در سال جاری نیز همانند سالهای گذشته اکیپ های مذکور به منطقه اعزام و در طول مدت ۲ هفته که در منطقه حضور داشتن اقدام به عملیات های مهم ایمن سازی، واکسیناسیون، پایش و مراقبت، آموزش و ترویج نکات بهداشتی دام و بیماریهای قابل انتقال از انسان به دام نمودند.

کنار کوهی ادامه داد: در همین راستا بیش از ۹۵هزار راس گوسفند و بز در طی دوهفته در ۲۴ واحد اپیدمیولوژیک علیه بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک در منطقه واکسینه و معاینه رایگان گردید و تعداد قابل توجهی سم میان دامداران جهت مبارزه با انگل های خارجی توزیع گردید.

وی در پایان گفت: یکی از سیاست های کلان این اداره کل خدمت رساندن به تمام مناطق استان بخصوص مناطق صعب العبور است و توزیع خدمات دامپزشکی بصورت برابر بین دامداران و عشایر در استان است این اداره کل با توجه به کمبود نیرو با تمام توان خود نسبت به تعهدی که با این قشر جامعه دارد دریغ ننموده است و بر اساس برنامه های از پیش تعیین شده تمام جمعیت هدف را مورد واکسیناسیون قرار میدهد.