طرحهای بهبود وضعیت مناطق حاشیه نشین خوزستان تدوین شوند

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: استاندار خوزستان گفت: برای ساماندهی مناطق حاشیه نشین باید طرحهای بهبود وضعیت تدوین شوند و زیر ساختهای فرهنگی، اجتماعی و آموزشی در دستور کار قرار بگیرند و انتظار می رود سایر دستگاهها نیز پروژه هایی متناسب با این دستورکارها تعریف کنند.

غلامرضا شریعتی در جلسه شورای اجتماعی خوزستان که امروز (۱۲ آبان ماه) برگزار شد، با اشاره به فعالیت دفاتر تسهیل گری در مناطق حاشیه نشین در خوزستان اظهار کرد: اینکه دفاتر تسهیل گری راه اندازی شده اند، یک قدم پیشرفت است اما باید نتایج ملموسی داشته باشند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: برای ساماندهی مناطق حاشیه نشین باید طرحهای بهبود وضعیت تدوین شوند و زیر ساختهای فرهنگی، اجتماعی و آموزشی در دستور کار قرار بگیرند و انتظار می رود سایر دستگاهها نیز پروژه هایی متناسب با این دستورکارها تعریف کنند.

شریعتی با بیان اینکه ۱۵ درصد اعتبارات شورای اجتماعی دستگاههای مختلف کشور به خوزستان اختصاص یافته است، عنوان کرد: باید هر دستگاه پیگیری کند در وزارت متبوعشان چه اعتباری برای شورای اجتماعی در نظر گرفته شده است و ۱۵ درصد آن را دریافت کنند و طرحهایشان را متناسب با شورای اجتماعی کشور ارائه کرده و انجام دهند.

وی گفت: پذیرفتنی نیست که دستگاههای اجرایی منتظر بمانند که اعتباری به آنها اختصاص می یابد یا خیر، بلکه باید خودشان این موارد را پیگیری کنند.

استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم ساماندهی سکونتگاههای غیررسمی، تصریح کرد: یکی از موضوعهای شورای اجتماعی و فعالیت دفاتر تسهیل گری، برنامه سند توسعه منطقه “علی آباد” اهواز است که وظایف هر دستگاه در این زمینه مشخص شده است و باید دستگاههای مختلف جهت برنامه ریزی در این راستا اقدام کنند.

شریعتی گفت: اعطای بورس تحصیلی، شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل و حمایت از خانواده های کم بضاعت برخی از اقدامات استانداری خوزستان است که انتظار می رود دستگاه های مختلف عضو شورای اجتماعی با دریافت اعتبار خود، برنامه هایی در این زمینه اجرا کنند.

استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم همکاری دستگاههای اجرایی با دفاتر توسعه محلی و تسهیل گری، عنوان کرد: اعتبارات ادارات کل امور زندان ها و آموزش و پروش خوزستان ابلاغ شده است که باید با برنامه ریزی مناسب اقدامات لازم را انجام دهند.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.