پساب‌ها ظرفیت‌های خوبی برای اجرای طرح‌های آبزی‌پروری‌ هستند

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: مدیرکل شیلات خوزستان گفت: پساب‌ها در خوزستان یکی از تهدیدهای جدی به شمار می‌روند اما در همین پساب‌ها، ظرفیت‌های خوبی برای اجرای طرح‌های آبزی‌پروری وجود دارد.

 نبی الله خون میرزایی امروز ۹ آبان ماه در حاشیه افتتاح طرح پرورش ماهی و میگو با استفاده از زه‌آب نیشکر در کشت و صنعت دهخدا اظهار کرد: در شرکت کشت و صنعت دهخدا پرورش میگو در استخرهای بتنی و سیستم گرم کننده آب انجام می‌شود که برای نخستین بار در کشور انجام شده است.
وی افزود: پساب‌ها در خوزستان یکی از تهدیدهای جدی به شمار می‌روند اما در همین پساب‌ها، ظرفیت‌های خوبی برای اجرای طرح‌های آبزی‌پروری وجود دارد.‌

خون میرزایی ادامه داد: در حال حاضر شرکت توسعه نیشکر در این زمینه دو گام موثر در جهت پرورش ماهیان گرمابی و میگو با استفاده از پساب نیشکر برداشته است.

وی بیان کرد: در شرکت کشت و صنعت دهخدا پرورش میگو در استخرهای بتنی و سیستم گرم کننده آب انجام می‌شود که برای نخستین بار در کشور انجام شده است.

خون میرزایی تصریح کرد: در حال حاضر در خوزستان می توان یک دوره پرورش میگو در سال داشته باشیم اما سیستمی که با استفاده از استخر آب گرم در کشت و صنعت دهخدا طراحی شده است این امکان را فراهم می‌کند که پرورش میگو بیش از دو دوره در سال انجام شود.

مدیرکل شیلات خوزستان تصریح کرد: عملکرد توسعه نیشکر در بحث استفاده از زه‌آب مصداق تبدیل یک تهدید در استان به یک فرصت برای اشتغال و تولید و خودکفایی و رونق صادرات است.

وی بیان کرد: این طرح‌ها حاصل جلسات فنی و تخصصی نیشکر با اداره‌کل شیلات است که اکنون به صورت گام به گام در حال اجرا است.

خون میرزایی عنوان کرد: این طرح‌ها به صورت کامل علمی و کارشناسی شده است و محصولات حاصل از آن کاملا سالم هستند.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.