تردد تاکنون بیش از ۲ میلیون زائر از مرزهای سه گانه کشور

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: سامانه ۳۱۴۱ برای اعلام تخلفات معرفی شده تا نظارت دقیق تری بر نرخ ها و نوع خدمات دهی داشته باشیم و زائران تخلفات را به سازمان حمل و نقل مستقر در پایانه های مرزی گزارش دهند تا رسیدگی لازم شود.

به گزارش عصرجنوب به نقل از ایسنا داریوش امانی امروز سه شنبه (۸ آبان ماه) در حاشیه بازدید از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران از جابجایی ۶۰۳ هزار زائر اربعین حسینی در مرزهای سه گانه کشور خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای ماه صفر تا کنون ۲۱ هزار و ۹۸۲ سرویس از سراسر کشور تا مرزهای سه گانه کشور زائران را جابجا کرده اند.
وی افزود: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به واسطه مسئولیتی که در ستاد اربعین کشور بعنوان ریاست کمیته حمل و نقل و سوخت دارد، هر ساله برنامه های زیادی برای این حماسه عظیم حسینی ارائه داده و همچنین در بحث زیرساخت های خود، پایانه های مرزی، جاده ها، گاردریل، علائم و روکش آسفالت اقدامات گسترده ای انجام شد و تدارکات لازم برای تسهیل در روند تردد زائران دیده شده است.
امانی با بیان اینکه تمام امکانات برای تخلیه کردن زائران در مرزهای سه گانه دیده شده است، گفت: تخلیه زائران ظرف ۷۲ ساعت در مرزهای شلمچه، چذابه و مهران انجام می شود. همچنین با توجه به ترافیک سنگین مواصلاتی به محور ایلام، کرمانشاه و مهران توصیه می شود زائران از مرزهای شلمچه و چذابه استفاده کنند تا شاهد ترافیک روان در مرزهای سه گانه باشیم.
وی تردد در دو مرز شلمچه و چذابه را روان خواند و افزود: با توجه به اقدامات صورت گرفته و ایجاد زیرساخت های مناسب در مرزهای شلمچه و چذابه تردد در این ۲ مرز روان تر از مهران است و زائران با استفاده از این ۲ مرز زودتر به مقصد خود خواهند رسید.
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، با بیان اینکه زائران از مرزهای خوزستان برای تردد استفاده کنند، گفت: برای تسهیل در سرویس دهی به زائران در راه بازگشت، انتظار می رود آنها از مرزهای شلمچه و چذابه استفاده کنند.
وی از تردد بیش از ۲ میلیون زائر از مرزهای سه گانه کشور خبرداد و تصریح کرد: تا کنون ۲ میلیون و ۳۶۲ هزار و ۶۵۱ زائر از مرزهای سه گانه تردد کردند که از این تعداد یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۱۸۲ نفر از مرز مهران، ۷۰۰ هزار نفر از مرز شلمچه و ۳۰۵ هزار نفر نیز از مرز چذابه تردد کرده اند.
وی به جابجایی ۴۵ درصد از زائران اربعین با استفاده از ناوگان عمومی اشاره کرد و افزود: سرویس های مراکز استان های کشور را کاهش دادیم تا اولویت به زائران داده شود زیرا استفاده از ناوگان عمومی برای تردد زائران راحت تر است. اکنون اتوبوس هایی به تعداد مورد نظر برای جابجایی زائران در مرزهای سه گانه مستقر هستند، در شلمچه نیز بیشتر از ظرفیت زائران اتوبوس پیش بینی شده است که اگر زائران از این مرز قصد برگشت داشته باشند در زمان کمی آنها را به مقصدهای خود انتقال دهیم.
امانی با اشاره به نرخ جابجایی زائران از مرزها به نقاط مختلف کشور ، گفت: نرخ ها مانند سال گذشته محاسبه شده و افزایش نرخ برای امسال نیز اعمال نشده است.همچنین سامانه ۳۱۴۱ برای اعلام تخلفات معرفی شده تا نظارت دقیق تری بر نرخ ها و نوع خدمات دهی داشته باشیم و همکاران ما در پایانه های مرزی در صورت گزارش تخلف با خاطیان برخورد می کنند.
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور تصریح کرد: زائران تخلفات را به سازمان حمل و نقل مستقر در پایانه های مرزی گزارش دهند تا رسیدگی لازم شود.
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.