ستاد اربعین برای پذیرایی بیش از ۲ و نیم میلیون زائر اعلام آمادگی کرد

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: دبیر ستاد اربعین کشور گفت: اقدامات زیربنایی در استان‌های ایلام و خوزستان در دست رسیدگی و اقدام است. ستاد اربعین امسال برای پذیرایی بیش از ۲ و نیم میلیون زائر آمادگی دارد.

شهریار حیدری درباره آخرین اقدامات ستاد اربعین گفت: تکمیل زیرساخت‌ها در حوزه آماده‌سازی پایانه‌های مرزی، روشنایی پارکینگ‌ها، تعریض نقاط حادثه خیز جاده‌ها، نصب علایم راهنمایی و رانندگی در مسیر تردد زائران تا ۱۵ روز دیگر تکمیل نهایی می‌شود.
وی ادامه داد: اقدامات زیربنایی در استان‌های ایلام و خوزستان در دست رسیدگی و اقدام است. ستاد اربعین امسال برای پذیرایی بیش از  ۲ و نیم میلیون زائر آمادگی دارد.
حیدری گفت: فعلا ۴ مرز چزابه و شلمچه در استان خوزستان، مرز مهران در ایلام و مرزخسروی در کرمانشاه برای عبور زائران در مراسم اربعین در نظر گرفته شده است. البته طرف عراقی باید اقدامات لازم در استفاده از مرز خسروی را پیدا کند. مرز سومار هم یک مرز آماده است که تجارت در آن انجام می‌شود اما مرز احتیاط است و اگر ازدحام جمیعت باشد از این مرز استفاده می‌شود.
مدیر کل امور مرزی وزارت کشور تصریح کرد: در برگزاری مراسم اربعین نجف و بغداد مرز‌های هوایی  و خرمشهر نیز مرز دریایی برای عبور زائران است. سامانه سماح هم آمادگی‌های لازم را دارد. تکلیف نرخ ارز  هم در روز پنجشنبه مشخص شد و زائران در این سفر  از ارز ثانویه استفاده می‌کنند که بستگی به قیمتی که دولت تعیین می‌کند، دارد.