خوزستان رتبه اول کشور در صرفه‌جویی برق

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: از پیک بحرانی مصرف برق تابستان ۹۷ با موفقیت عبور کرده‌ایم و این موفقیت را مرهون همکاری فوق العاده ادارات و صنایع و به ویژه مردم در مدیریت مصرف هستیم که لازم می‌دانم که از همه آن‌ها تشکر و قدردانی کنم.

محمود دشت بزرگ با بیان این‌که همکاری بی نظیری در مدیریت مصرف برق در استان شکل گرفته بود و از امروز ساعت کار ادارات به روال عادی برگشته است، اظهار کرد: خوزستان رتبه اول صرفه‌جویی مصرف برق را در کشور به دست آورد و این تنها با برنامه‌ریزی مدیران صنعت برق استان و همکاری مدیریت ارشد استان، مردم و رسانه‌ها قابل دستیابی بود.
وی با بیان این‌که بر خلاف سال‌های گذشته برای اولین بار در تاریخ، پیک مصرف برق خوزستان در تابستان ۹۷ منفی بوده، تصریح کرد: بر خلاف دیگر استان‌ها، خوزستان هیچگونه خاموشی برنامه‌ریزی شده‌ای نداشت چرا که مردم خود پیش قدم شدند و صرفه‌جویی لازم در مصرف برق را داشته‌اند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان بیان کرد: مطابق سال‌های قبل و گرمای هوا پیش بینی رشد ۵ درصدی در مصرف برق را داشته‌ایم که با صرفه جویی‌های صورت گرفته نه تنها رشدی نداشتیم بلکه کاهش ۳ درصدی را نیز داشته‌ایم. اگر این کاهش مصرف صورت نمی‌گرفت و پیش بینی رشد ۵ درصدی عملی می‌شد نیازمند احداث یک نیروگاه ۱۰۰۰ مگاوات آمپری برای جبران کمبود تولید در استان می‌‌بودیم.
دشت بزرگ افزود: این موفقیت در عبور از پیک مصرف برق در شرایطی رخ داده که به دلیل خشکسالی و کاهش آورد سدهای برق آبی، عملا سهم تولید این نیروگاه‌ها از ابتدای سال تا پایان تیرماه تنها۲۰ درصد از کل انرژی تولیدی بوده است.
وی گفت: در کنار صرفه‌جویی های صورت گرفته، بخشی از کمبود تولید برق در استان از طریق خطوط تبادلی که قبلا ظرفیت آن را ایجاد کرده بودیم تامین شد.
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.