حفاری ۳۱۹۵ متر چاه نفت و گاز در هفته نخست امسال

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: معاون شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری، از حفاری و تکمیل یک حلقه چاه بوسیله دستگاه حفاری ۷۸ فتح ناوگان این شرکت در میدان نفتی اهواز در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب خبر داد.

به گزارش عصرجنوب به نقل از ایسنا ، حمید رضا خوش آیند ضمن تبریک سال نو به کارکنان شرکت، اظهار کرد: با توجه به ماهیت کار، عملیات حفاری چاه‌های نفت و گاز براساس برنامه‌ریزی تعریف‌شده به طور شبانه روزی استمرار و تلاشگران این عرصه در قالب اقماری در تمامی روزها حتی روزهای تعطیل رسمی در اقصی نقاط نفتخیز خشکی و دریایی کشور مشغول خدمت هستند .

وی با بیان این‌که حفاری و تکمیل این چاه ساعت ۱۸ روز جمعه سوم فروردین ماه به اتمام رسید و چاه بلافاصله پس از تکمیل در اختیار کارفرما قرار گرفت، افزود: در چهار روز نخست امسال سه هزار و ۱۵۹ متر حفاری با کاربست ناوگان عملیاتی شرکت انجام شد.

خوش آیند با اشاره به این‌که ناوگان شرکت متشکل از ۷۰ دستگاه حفاری خشکی و سه دستگاه حفاری دریایی ملکی است، اظهارکرد: در زمان حاضر هشت دستگاه حفاری در حال جابه‌جایی و استقرار در موقعیت‌های جدید عملیاتی هستند.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری یادآور شد: ناوگان حفاری این شرکت هم اکنون در موقعیت‌های عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، شرکت نفت فلات قاره ایران، شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران تمرکز دارند.