ساخت و ساز مواکب اربعین حسینی در ۲ مرز چذابه و شلمچه آغاز شد

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: رییس کمیته تغذیه ، اسکان و جذب مشارکت های مردمی ستاد اربعین خوزستان گفت: ساخت و ساز مواکب (مراکز پذیرایی) اربعین حسینی، با واگذاری زمین به هیات های مردمی، در نزدیکی ۲ گذرگاه مرزی چذابه و شلمچه آغاز شد.

حجت الاسلام سیدمحمود موسوی روز یکشنبه افزود: در مجموع برای ساخت ۳۰۱ موکب مردمی در محل جدید استقرار مواکب در سه کیلومتری مرز چذابه، مجوز صادر شده و در چند روز اخیر مقدمات ساخت و ساز مواکب با استفاده از نیروهای داوطلب و هدایای مردمی شروع شده است.
وی گفت: در مرز شلمچه نیز ساخت و ساز ۳۰۰ موکب در مکان قدیم (فعلی) شروع شده و تا پیش از ماه صفر مواکب آماده پذیرایی از زائران اربعین حسینی می شوند.
رییس کمیته تغذیه ، اسکان و جذب مشارکت های مردمی ستاد اربعین خوزستان در ادامه افزود: محل استقرار مواکب مردمی دارای امکانات آب سالم و بهداشتی ، فاضلاب ، برق و روشنایی و جاده دسترسی است و همه امکانات مورد نیاز زائران در ایام اربعین حسینی توسط مردم و هیات های مذهبی تامین خواهد شد.
حجت الاسلام موسوی در ادامه با بیان اینکه ۴۰۰ موکب بین راهی در مسیرهای منتهی به مرزهای چذابه و شلمچه نیز توسط مردم در شهرها و روستاها به صورت خودجوش برپا می شود گفت: از تجارب سال های گذشته برای خدمت رسانی بهتر به زائران اربعین حسینی استفاده خواهد شد.
به گفته وی برای استقرار ۶۰موکب از خوزستان در شهرها و مسیرهای منتهی به کربلا و نجف در خاک عراق نیز برنامه ریزی شده است.
وی ادامه داد: همه هزینه های آیین های اربعین حسینی در گذرگاه مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و مرز شلمچه در ۱۶کیلومتری غرب خرمشهر توسط مردم ، هیات های مذهبی و واقفین تامین می شود و هیچ اعتبار دولتی در این خصوص استفاده نخواهد نشد.
در اربعین پارسال حدود ۳۸۰هزار نفر از مرز چذابه و ۶۵۰هزار زائر از مرز بین المللی شلمچه راهی عتبات عالیات شدند.
حرکت کاروان های مردمی برای حضور در مراسم اربعین حسینی در کربلای معلی به تدریج از اوایل ماه صفر شروع می شود.
بر اساس تقویم رسمی کشور ، هشتم آباه ۱۳۹۷روز اربعین حسینی است.
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.