تجمع متقاضیان مسکن مهر در مقابل فرمانداری خرمشهر

عصر جنوب – asrejonoob.ir: جمعی از متقاضیان مسکن مهر خرمشهر در اعتراض به آنچه که تحویل نشدن واحدهای مسکن در منطقه ۴۲ هکتاری این شهر عنوان کردند شنبه مقابل فرمانداری ویژه خرمشهر تجمع کردند.

نماینده این تجمع ۲۰ نفره در این باره به ایرنا گفت:با توجه به گذشت ۹ سال از زمان آغاز طرح احداث مسکن مهر در منطقه ۴۲ هکتاری تاکنون اقدامی برای تحویل مسکن به متقاضیان خرمشهری نشده است.
سید جاسم موسوی افزود: طبق تعهدات مسئولان مسکن و شهرسازی، نظام مهندسی و اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی، مدت تحویل واحدهای مسکونی ۱۸ ماه اعلام شده بود درحالی که زمان زیادی از این تاریخ می گذرد و قیمت های تکمیل هر واحد از متری سه میلیون ریال به هفت میلیون ریال افزایش یافته است.

۸۲۱۸۶۶۱۵-۷۰۹۳۴۸۳۷
وی ادامه داد:مسئولان در مراجعه مکرر متقاضیان پاسخ قانع کننده ای نمی دهند و آماده نشدن زیرساخت ها را دلیل اصلی واگذار نشدن واحدها اعلام می کنند در حالی که چندین سال از آغاز ساخت این واحدها می گذرد.
موسوی افزود: بیشتر متقاضیان مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال آورده اولیه را به پیمانکار پرداخت، و برای دریافت تسهیلات مسکن نیز به بانک عامل معرفی شدند اما خبری از تحویل مسکن به آنها نیست.
وی گفت: ما متقاضیان مسکن هم اکنون در شرایط سختی در مسکن استیجاری و فرسوده زندگی می کنیم و از مسئولان به ویژه فرمانداری، شهرداری، راه و شهرسازی و دیگر دست اندرکاران مسکن خواستار پیگیری و تسریع در امر واگذاری مسکن هستیم.
به گزارش ایرنا مدیر عامل اتحادیه تعاونی های مسکن مهر خرمشهر عمده ترین مشکل واگذار نشدن مسکن به متقاضایان را آماده نشدن زیرساخت ها در سایت ۴۲ هکتاری اعلام کرد و گفت: آماده نشدن زیرساخت های از جمله آب و فاضلاب، گاز، برق، آسفالت، تلفن از مشکلات این سایت است.
فرشید زارع صادر نشدن پایان کار از سوی شهرداری را یکی دیگر از مشکلات مسکن مهر ۴۲ هکتاری و واگذار نشدن آنها به متقاضیان دانست و افزود:از مجموع یک هزار و ۲۱۲ واحد مسکونی منطقه ۴۲ هکتاری خرمشهر ۵۳۷ متقاضی آورده ساخت واحد مسکن را پرداخت کرده اند.
وی گفت: ۲۴۰ واحد تکمیل و آماده واگذاری است که در صورت فراهم شدن زیرساخت ها و همکاری شهرداری برای صدور پایان کار به متقاضیان واگذار می شود.
زارع اظهارکرد: بیشتر واحدها دارای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی هستند و در صورت فراهم شدن زیرساخت های این منطقه تا پایان امسال ۴۵۰ واحد به مالکان مسکن مهر تحویل داده می شود.
تلاش خبرنگار ایرنا برای تماس با مسئول اداره راه و شهرسازی خرمشهر برای بررسی موضوع بدلیل پاسخگو نبودن مسئول بی نتیجه ماند.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.