پل قدیم خرمشهر زیر بار کم توجهی‌ها کمر خم کرد

عصر جنوب/ asrejonoob.ir:  فرسایش پل آزادی معروف به پل قدیم خرمشهر و نصب علایم ورود ممنوع خودروهای سنگین، حادثه‌های پی در پی را به وجود آورده است.
پل قدیم خرمشهر سال ۱۳۳۹ شمسی ساخته شد، زمان جنگ تحمیلی آسیب‌های جدی دید و سال ۱۳۷۰ از سوی ستاد بازسازی مرمت شد و با توجه به گذشته ۲۴ سال از مرمت و تردد کامیون‌های سنگین آسیب‌های جدی به سازه آن وارد شد. شهرداری خرمشهر نیز، برای جلوگیری از ورود کامیون‌ها و خودروهای سنگین از این پل، علایم ورود ممنوع در طول مسیر و جاده منتهی به پل قدیم نصب کرده است، ولی برخی رانندگان کامیون‌های سنگین بدون رعایت مقررات و توجه به علایم از این پل می‌گذرند.
در این راستا شهرداری در قسمت ورودی این پل، مانعی با ارتفاع کم در دو طرف پل نصب کرد ولی این مانع برای دومین بار حادثه آفرید و کابینت هر دو خودرو آسیب دید اما تلفات جانی نداشت. به گفته شهروندان خرمشهری پل قدیم خرمشهر بیشترین ترافیک نسبت به پل شهید جهان آرا را دارد. یکی از شهروندان خرمشهری در این باره گفت: پل قدیم خرمشهر تنها مسیری است که به جاده‌های ارتباطی از آبادان – خرمشهر دسترسی داشته و به نزدیک‌ترین سایت اداری، بیمارستان و مرکز شهر مرتبط است، به همین دلیل بیشترین ترافیک را در طول شبانه روز دارد. احمد مطوری افزود: این پل به علت گذشت زمان زیادی از بازسازی و مرمت آن تمام درزهای انتساطی آن مشکل دارند و حرکت خودروها را با مشکل مواجه می‌کند. یکی از شهروندان خرمشهری نیز در این باره می‌گوید: پل قدیم در بیشتر مواقع با ترافیک سنگین مواجه است به خصوص در زمانی که تصادفی روی پل رخ می‌دهد رانندگان باید مدت طولاتی را روی پل قرار بگیرند تا بتوانند از این پل بگذرند.
علی عباسپور افزود: تردد خودروهای سنگین از روی پل از دیگر مواردی که باعث ترافیک سنگین می‌شود و با وجود اینکه علایم متعددی برای ممنوعیت ورود به این پل نصب شده است، تردد خودرو سنگین از این پل مشاهده می‌شود.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.