حضور وزیر بهداشت در خوزستان + حاشیه ها

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: دکتر حسین قاضی زاده هاشمی همچنین در سفر به شهرستان خرمشهر، با کارکنان و بیماران درمانگاه امام صادق علیه السلام این شهر دیدار و گفت و گو کرد و از قرارگاه جهادی نجف نیز بازدید به عمل آورد.
به گزارش عصر جنوب به نقل از ایرنا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این سفر، در دیدار با مردم روستاهای شهرستان خرمشهر، از روند خدمت رسانی شبکه بهداشت و درمان به روستائیان شهرستان دیدن کرد.

دکتر حسین قاضی زاده هاشمی همچنین در سفر به شهرستان خرمشهر، با کارکنان و بیماران درمانگاه امام صادق علیه السلام این شهر دیدار و گفت و گو کرد و از قرارگاه جهادی نجف نیز بازدید به عمل آورد.

وی همچنین در این سفر با ادای احترام به شهیدان دفاع مقدس در موزه جنگ خرمشهر، از روند ارائه خدمت به بیماران و گردشگران در بیمارستان ولی عصر (عج) خرمشهر دیدن کرد و در جریان مشکلات پرسنل و بیماران این نهاد خدمت رسان قرار گرفت.

در این دیدار، ولی الله حیاتی فرماندار خرمشهر و جمعی از مسئولان محلی دانشکاه علوم پزشکی آبادان حضور داشتند. نیروهای اردوهای جهادی از ۲۰ اسفند ماه ۹۳ به صورت خود جوش از دانشگاه ها و حوزه های علمیه مختلف کشور در حال ساخت و ساز در منطقه هستند.

۲۰ گروه عمرانی در خرمشهر و ۳۵ گروه در آبادان مشغول فعالیت هستند که در حوزه عمرانی ۳۵۰ پروژه به اتمام رسانده اند و ۳۰۰ پروژه دیگر در دست ساخت دارند.

گفتگوی زنده وزیر بهداشت با شبکه دو سیما از محل باغ موزه خرمشهر
دکتر حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و اموزش پزشکی با شبکه دو سیما به صورت زنده از محل باغ موزه خرمشهر گفتگو کرد.

وی ضمن تبریک سال نو راه اندازی اردوهای جهادی توسط دانشجویان رشته های پزشکی به ویژه دندانپزشکی را حرکتی زیبایی دانست و افزود: این حرکت باعث افتخار است.

هاشمی با بیان اینکه بنده در دوران هشت سال دفاع مقدس افتخار رزمندگی داشته ام ، به وضعیت امسال ایمنی، سلامت و بهداشت مردم اشاره و خاطرنشان کرد: خوشبختانه وضعیت بهداشت مطلوب است و برای عالی شدن باید تلاش کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در ادامه با بیان اینکه برای دستیابی به بهداشت ایده آل در کشور هنوز راه طولانی در پیش داریم، تصریح کرد: سال ۹۴ برای دولت سال سختی خواهد بود زیرا که در بخش خدماتی، شعار امسال در راستای کمک به دولت و توجه دولت به مشکلات مردم است که امیدواریم این سختی ها به آسانی تبدیل شود.

هاشمی از ادامه به دوران هشت سال دفاع مقدس و رشادت های شهدای خرمهشر اشاره و خاطرنشان کرد: خرمشهر همچنان ایستاده است و عواملی همچون صفا، پاکی، صداقت و ایمان خمیرمایه خودگذشتگی است که نتیجه آن آزادگی خرمشهر بود.

این مقام مسوول به مضمون آیه ای از قرآن مبنی بر اینکه «اگر استقامت کنیم می توانیم بگوییم زنده ایم و لو اینکه جسما از بین رفته باشیم» اشاره کرد و گفت: امروز کشور عزیزمان ایران نیازمند پاکی و صفای باطن است که می تواند کشور را عزتمند کند و خیلی ها در کشور وجود دارند که صادقانه تلاش می کنند اما گمنام هستند و به برکت و جود آنها کشور عزت مند است.

وی در پاسخ به سوال حاشیه ای مجری شبکه دو سیما مبنی بر زدن عینک خوب است یانه؟ گفت: عینک زدن سلیقه ای است اما بنده هفت سال است که عینک می زنم و آنهم بخاطر پیر چشمی است، البته عینک زدن غیر ضروری اگر برداشته شود بهتر است.

هاشمی با بیان اینکه عینک بدبینی برای خود فرد بسیار غذاب آور است، افزود: این عینک نباید وجود داشته یاشد و پرهیز از آن یک نوع جهاد اکبر است.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.